Pożar na terenie SK w Wierzawicach

Data publikacji: 2020-08-03
Pożar ujeżdżalni na terenie SK w Wierzawicach, fot. Firefighters Podkarpacki Serwis Pożarniczy/Facebook


W nocy z 2 na 3 sierpnia br. doszło do wielkiego pożaru na terenie Stadniny Koni w Wierzawicach k. Leżajska – na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej, a dogaszanie ognia trwało kilka godzin. Na szczęście nie było żadnych ofiar ani wśród ludzi, ani koni, jednak teraz właściciele SK bardzo proszą pomoc, ponieważ stracili roczny zapas siana.


#ZOSTATNIEJCHWILI Płonie ujeżdżalnia w Stadninie Koni w Wierzawicach! Pół hali już spłonęło. Na miejscu jednostki z okolicznych miejscowości. Video: Własne

Opublikowany przez Firefighters Podkarpacki Serwis Pożarniczy Sobota, 1 sierpnia 2020
Nagranie z miejsca zdarzeniaZgłoszenie o pojawieniu się ognia odebrano po 3 w nocy, na miejsce natychmiast wyruszyła straż pożarna – pożar był tak wielki, że łącznie wysłano aż 8 zastępów (JRG Leżajsk, JRG Nowa Sarzyna, OSP Wierzawice, OSP Giedlarowa, OSP Brzóza Królewska, OSP Grodzisko Dolne Miasto, OSP Grodzisko Dolne i OSP Dębno), a w akcji udział wzięła również policja i inne jednostki. Niestety ogień strawił ogromną część gospodarstwa, w tym ⅔ ujeżdżalni, siano i ciągnik rolniczy z przyczepą. 


Straż pożarna w trakcie akcji gaśniczejW tej chwili właściciele stadniny bardzo proszą o pomoc, ponieważ stracili całe siano – jeśli ktoś może podzielić się swoimi zapasami, jest proszony o kontakt z właścicielami SK (nr tel. 665 566 855).


Pożar strawił m.in. roczny zapas siana dla koni czy ciągnik rolniczy z przyczepątekst i opracowanie: equista.pl, źródło: kurierrzeszowski.pl, Firefighters Podkarpacki Serwis Pożarniczy