Zbiórka na odbudowę spalonej stajni w Gamerkach Małych

Data publikacji: 2020-08-07
Pożar stajni i stodoły w Gamerkach Małych, fot. OSP Wrzesina/Facebook


W połowie lipca doszło do podpalenia stajni i stodoły w Gamerkach Małych (województwo warmińsko-mazurskie, powiat olsztyński), przez co pan Czesław stracił dorobek całego życia i zapas siana na zimę. Na szczęście konie nie ucierpiały, jednak obecnie właściciel nie ma gdzie ich trzymać, dlatego ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę utraconych budynków. 


Przyjazd strażaków z OSP Wrzesina i kilka zdjęć z miejsca zdarzeniaDo pożaru doszło 16 lipca ok. godz. 1:51 w nocy, w akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z kilku zastępów (Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza  nr 1 w Olsztynie, OSP Wrzesina, OSP Jonkowo oraz OSP Szałstry), a na miejscu była również policja. Wg wstępnych ustaleń ogień nie pojawił się przypadkowo – ktoś dokonał tu celowego podpalenia, jednak sprawca jest nieznany. Stajnia i stodoła zostały całkowicie zniszczone, a szczęściem w nieszczęściu było to, że w momencie podłożenia ognia wszystkie konie były na pastwisku. Niestety pan Czesław stracił nie tylko dorobek swojego życia, ale i zapas siana na całą zimę, ponadto nie ma teraz żadnego bezpiecznego miejsca, w którym mógłby trzymać swoje konie, a niebawem noce będą już chłodniejsze. 


Z tych względów ruszyła zbiórka pieniędzy, których zebranie pozwoli na wybudowanie stajni i stodoły, jak również uzupełnienie zapasów siana. Aby przejść na stronę zrzutki, należy kliknąć TUTAJtekst i opracowanie: equista.pl, fot. OSP Wrzesina/Facebook