PZJ otrzymał wniosek o odwołanie Komisji Powożenia

Data publikacji: 2023-03-28
Bartłomiej Kwiatek (POL)  & Diego, Aromat, Rodos oraz Eldorado, fot Dava Palej Timeless Photography
Bartłomiej Kwiatek (POL) & Diego, Aromat, Rodos oraz EldoradoCzesława Grycz
opublikowała na Facebooku oświadczenie, w którym poinformowała o złożeniu wniosku o odwołanie prowadzonej przez nią Komisji Powożenia PZJ, jak również podała powody podjęcia takiej decyzji. Oto pełna treść wpisu:Szanowni Państwo!


W porozumieniu z p. Moniką Trzos-Baryłą i p. Bartłomiejem Kwiatkiem
[to członkowie Komisji Powożenia PZJ – przyp. red.] podjęliśmy decyzję, na podstawie której, w dniu dzisiejszym złożyłam wniosek o odwołanie Komisji Powożenia.

Pomimo podejmowanych prób i odbytych spotkań z Członkami Zarządu PZJ, ostatnie odbyło się podczas Cavaliady w Krakowie do dnia dzisiejszego Zarząd PZJ wbrew deklaracji: 

– nie powołał Kadry Seniorów zaprzęgów jednokonnych,  

– nie otrzymałam odpowiedzi na maila dotyczącego podstawy zmiany definicji Luzaka w powożeniu na Zawodnika Luzaka w powożeniu co wiążę się z obowiązkowym ubezpieczeniem,  

– podjęta decyzja o podziale środków na konkurencje nieolimpijskie bez jakiegokolwiek porozumienia z nami i przyznanie 40% otrzymanych środków z MS co daje kwotę 78 tys., mimo złożonego w terminie preliminarza kosztów dla wszystkich kategorii wiekowych i zaprzęgów na kwotę 641 tys.  

– wręczenie podczas Cavaliady w Krakowie nagród za wyniki sportowe w sezonie 2022 z pominięciem reprezentantki powożenia, nie zważając na to, że na prośbę Zarządu w grudniu 2022! wskazaliśmy nasze dwie Zawodniczki, które osiągnęły najlepsze wyniki.

I wiele innych moglibyśmy wymienić...

Brak komunikacji, brak odpowiedzi na przesyłane maile, nieodbieranie telefonów, opóźnienia w publikacji stosownych dokumentów na stronie PZJ co utrudnia przygotowania Zawodnikom do sezonu, dodatkowo do dzisiaj Zawodnicy, którzy w grudniu zostali powołani do Kadry Narodowej nie otrzymali stosownych dokumentów, wbrew deklaracji, że odbędzie się w to w terminie 14 dni od opublikowania protokołu Zarządu.

Wszystkie powyższe sytuacje, nie stawiają nas w pozytywnym świetle w środowisku zaprzęgowym, bo wygląda na to, iż KP pozostaje bierna na swoim stanowisku. Nie widząc szans na dalszą współpracę, podjęliśmy tak radykalną decyzję.

KP przygotowała wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia startów w sezonie 2023. 
Życząc wszystkim osiągnięcia jak najlepszych wyników, dziękujemy za współpracę i do zobaczenia na zawodach.źródło: Czesława Grycz/Facebook, fot. Dava Palej Timeless Photography