FEI Awards 2021: Wyniki głosowania na swoich faworytów

Data publikacji: 2021-11-19
FEI Awards 2021 – Greta Busacker, Semieke Rothenberger oraz Mathieu Baumgartner, fot. FEI/Dirk Caremans
Od lewej: Greta Busacker, Semieke Rothenberger oraz Mathieu Baumgartner 


W ostatnią środę (17 listopada) w Antwerpii odbyła się uroczysta gala FEI Awards 2021, podczas której nareszcie ujawniono pełną listę zwycięzców w następujących kategoriach: Peden Bloodstock FEI Best Athlete (Najlepszy Zawodnik), Longines FEI Rising Star (Wschodząca Gwiazda), Cavalor FEI Best Groom (Najlepszy Luzak), FEI Against All Odds (Pomimo Przeciwności) oraz FEI Solidarity (Solidarność). Wydarzenie
poprzedziła możliwość głosowania na swoich faworytów, natomiast w samej uroczystości – poprowadzonej przez Stevena Wilde’a, komentatora zawodów jeździeckich – uczestniczyło ponad 300 zaproszonych gości, w tym też zdobywcy nagród z zeszłego roku (warto przypomnieć, że zeszłoroczna gala została odwołana z powodu epidemii koronawirusa). Kto zwyciężył w tegorocznej odsłonie FEI Awards?


Od lewej: Greta Busacker (GER), Marie Johansson (SWE), Mathieu Baumgartner (wiceprezes Longines ds. marketingu), Beatrice de Lavalette (USA) i przedstawicielka organizacji The Equuleus Charity (CHN)FEI AWARDS 2021 – LISTA ZWYCIĘZCÓW


Prezentacja Pedera Fredricsona (SWE) i jego karieryPeden Bloodstock FEI Best Athlete – Peder Fredricson (SWE), skoki przez przeszkody

W tym roku na każdym kroku pokazuje, że nie ma sobie równych! Latem zdobył srebro i złoto olimpijskie, pod koniec września Międzynarodowa Federacja Jeździecka po raz pierwszy ogłosiła go najlepszym skoczkiem świata, a zaledwie miesiąc później został podwójnym zwycięzcą tegorocznego cyklu Global Champions Tour, zarówno w części indywidualnej (Longines Global Champion Tour), jak i drużynowej (Global Champions League)


Greta Busacker (GER) m.in. o treningach ze swoją znaną matką i o godzeniu sportu ze studiamiLongines FEI Rising Star – Greta Busacker (GER), WKKW

Greta ma dopiero 19 lat, ale już dużo osiągnęła – zawodniczka jest  m.in. podwójną złotą medalistką Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców w Segersjö (2021) czy brązową medalistką młodzieżowych Mistrzostw Niemiec (2021). Poza jeździectwem uwielbia podróże i poznawanie innych kultur, a prywatnie jest córką Ingrid Klimke (GER), gwiazdy WKKW. 


Marie Johansson (SWE) o swojej pracy w stajni Patricka KittelaCavalor FEI Best Groom – Marie Johansson (SWE), jeździec: Patrick Kittel (SWE)

Ofertę pracy w stajni Kittela znalazła w gazecie, a podczas pierwszej rozmowy dresażysta od razu zorientował się, że właśnie takiej osoby szukał. Od tego momentu minęło już 15 lat, które okazały się być niesamowitą przygodą! Luzaczka Marie „Miss Mallie” Johansson jest zawsze gotowa do pomocy, a o konie dba jak nikt inny, zawsze zapewniając im bezpieczeństwo, troskę i bardzo dużo uwagi. 


Beatrice de Lavalette (USA) o ujeżdżeniu, swoim życiu codziennym i trudnych miesiącach po ataku terrorystycznymFEI Against All Odds – Beatrice de Lavalette (USA)

Jej życie całkowicie zmieniło się 22 marca 2016 r., gdy na lotnisku w Zaventem w Brukseli doszło do ataku terrorystycznego. W wyniku zamachu Amerykanka doznała poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego oraz oparzeń drugiego i trzeciego stopnia, ponadto konieczne było przeprowadzenie amputacji podudzi. Beatrice de Lavalette była w stanie śpiączki przez równy miesiąc, a potem rozpoczął się trudny i żmudny powrót do życia codziennego. Jednym z pomysłów na oswojenie się z rzeczywistością był udział w zawodach w ujeżdżeniu, na które Amerykanka zdecydowała się w kwietniu 2017 r. W tym roku ta niezwykle dzielna 23-latka wzięła udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio, zajmując tam 5. miejsce w konkursie Individual II i 6. pozycję w rywalizacji Freestyle II.


Kilka słów o działalności organizacji Equulus Charity Pursuit of DreamsFEI Solidarity – Equulus Charity Pursuit of Dreams (CHN)

Organizacja działa od 2016 r., natomiast jej głównym celem jest wspieranie studentów, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, ale marzą o uprawianiu jeździectwa.  Fundusze na działalność statutową są pozyskiwane dzięki hojności darczyńców czy liczne aukcje charytatywne, ponadto ważnym elementem jest współpraca z krajowymi uniwersytetami. W tym roku organizacja zebrała 1 600 000 RMB (ok. 1 038 080 PLN) i wsparła 140 osób.tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Dirk Caremans