Poprawa stanu zdrowia Clooneya Martina Fuchsa

Data publikacji: 2021-10-14
Martin Fuchs (SUI) & Silver Shine (Califax – Agronda/Balou du Rouet), fot. Dava Palej Timeless Photography


Gdy w połowie sierpnia Martin Fuchs (SUI) opublikował na swoim facebookowym profilu informację o poważnym wypadku 15-letniego wałacha Clooney 51 (Cornet Obolensky – Fraulein Vom Moor/Ferragamo), zszokowani fani tego duetu napisali setki komentarzy pełnych wsparcia, zapewnień o modlitwie oraz wyrazów współczucia. Na szczęście teraz Szwajcar przekazał naprawdę rewelacyjną wiadomość o stanie zdrowia konia! 


Martin Fuchs (SUI) & Clooney 51 (Cornet Obolensky x Ferragamo)Skoczek Martin Fuchs (SUI) & westfalski Clooney 51 to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych duetów ostatnich lat. Lista ich wspólnych sukcesów jest bardzo długa i imponująca, wystarczy tu przypomnieć np. zdobycie przez nich
mistrzostwa Europy (2019), wywalczenie srebrnych medali podczas finału World Cup w Göteborgu (2019) czy Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryonie (2018). Na początku sierpnia br. para wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a w połowie tego samego miesiąca Fuchs poinformował swoich fanów o wypadku Clooneya, w wyniku którego koń doznał bardzo poważnego uszkodzenia łopatki. Rankiem 16 sierpnia wałach przebywał na padoku, ale w pewnym momencie poślizgnął się i upadł. Clooney natychmiast trafił do kliniki weterynaryjnej w Zurychu, a przeprowadzone na miejscu badania dawały jasność, że koń już nigdy nie powróci do sportu. 


Wpis Fuchsa o wypadku Clooneya Clooney wciąż jest pod opieką szwajcarskich lekarzy weterynarii, a Fuchs stara się na bieżąco informować fanów o stanie zdrowia wałacha – na początku października zawodnik podzielił się świetną wiadomością o tym, że Clooney jest już w stanie samodzielnie ustać na czterech nogach, co świadczy o niesamowitym samozaparciu tego konia! Postępy są widoczne gołym okiem, a sam wałach czuje się coraz lepiej i pewniej. Celem leczenia jest osiągnięcie takiego stanu zdrowia, który pozwoli na to, by Clooney mógł cieszyć się spokojną emeryturą. Trzymamy kciuki za szybkie spełnienie tego zamierzenia! 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, Martin Fuchs/Facebook 
Konie - zobacz rodowody

Clooney 51