4Foulee CSI4* Poznań 2021: Aż 260 par na starcie

Data publikacji: 2021-05-27
Wojciech Wojcianiec (POL), fot. Łukasz Kowalski


Organizator zmagań 4Foulee CSI4* Poznań 2021 (3-6 czerwca na Hipodromie Wola)
nie miał prostego zadania – choć do udziału zgłoszono łacznie 350 par, ze względu na ograniczenia programowe przyjęto 260 duetów z 26 państw.  Jakiś czas temu poznaliśmy pierwsze nazwiska uczestników, a teraz pojawiła się już pełna lista startowa. Kto weźmie udział w poznańskiej rywalizacji? 


Tak o procesie kwalifikacyjnym opowiedział Szymon Tarant: „Przez ostatnie dwa tygodnie rotacja na liście zgłoszeń była bardzo duża. Na światowy kalendarz cały czas wpływa pandemia COVID-19. W ostatniej chwili w naszej dacie pojawiły się przesunięte z wcześniejszych terminów zawody europejskiej serii Pucharu Narodów w Kronenberg i zawody LGCT i Global Champions League w Valkenswaard. To spowodowało, że niektórzy jeźdźcy powołani do drużynowych startów musieli zmienić plany. Tak czy inaczej obsada jest bardzo silna i niestety na liście oczekujących musieliśmy pozostawić jeszcze wielu solidnych jeźdźców, jak chociażby przygotowujących się do Tokio reprezentantów Argentyny i Japonii. Poziom jeździectwa w Europie i na świecie jest w tej chwili tak wyrównany, że z pewnością nie zabraknie sportowych emocji”. 


Czas na konkrety! W Poznaniu na pewno wystartują: Dirk Demeersman (BEL) – uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992), Atenach (2004) i Londynie (2012), Laura Renwick (GBR) – zdobywczyni podwójnego srebrna podczas finału FEI Nations Cup™ w Barcelonie (2015), Andreas Schou (DEN) – brązowy medalista Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken (2010), Toni Hassmann (GER) – uczestnik finałów FEI World Cup™ w Lipsku (2002), Las Vegas (2003) i Mediolanie (2004), Kristaps Neretnieks (LAT) – zwycięzca Grand Prix rozegranego w ramach 4Foulee CSI4* Poznań (2019), Andrius Petrovas (LTU) – triumfator Grand Prix w Zielonej Górze (2021); Richard Gardner (NZL), Bruce Goodin (NZL), Daniel Meech (NZL) i Tom Tarver-Priebe (NZL) – ekipa Nowej Zelandii, która obecnie przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Irma Karlsson (SWE) – złota medalistka młodzieżowych Mistrzostw Europy w Arezzo (2014), a także czołówka polskich zawodników, w tym np.: Jan Bobik (POL), Michał Kaźmierczak (POL), Jarosław Skrzyczyński (POL), Kamil Grzelczyk (POL), Krzysztof Ludwiczak (POL) czy WKKW-ista Paweł Spisak (POL), który tym samym zadebiutuje na 4-gwiazdkowych zawodach skokowych. 


Pełna lista jest dostępna TUTAJPrzydatne linki:

Strona internetowa zawodów 4Foulee CSI4*/TRANSMISJA  

Program zawodów  

Wyniki na żywo 

Strona wydarzenia na Facebooku 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Łukasz Kowalski/mat. prasowe