4Foulee CSI4* Poznań 2021: Pierwsze nazwiska skoczków

Data publikacji: 2021-05-12
Zawody 4Foulee CSI4* Poznań, fot. Łukasz Kowalski/mat. prasowe


Pod koniec kwietnia pojawiła się wiadomość o
uruchomieniu Platformy Zgłoszeniowej FEI Entry System, a teraz organizator międzynarodowych zawodów 4Foulee CSI4* (3-6 czerwca na Hipodromie Wola) zdradził, że do udziału w zmaganiach zgłosili się zawodnicy z aż 26 państw! Ostatecznie system wyłonił 40 zawodników, wśród których nie brak nazwisk z pierwszej setki światowego rankingu FEI


Jak działa wspomniany system? Więcej opowiedział o tym Szymon Tarant: „Wprowadzony w tym roku system zgłoszeń FEI jest naprawdę logiczny i sprawiedliwy dla zawodników. My dzięki temu z dużym wyprzedzeniem wiemy kogo możemy się spodziewać. Przez najbliższy tydzień będziemy mogli rozdysponować pozostałych 40 miejsc. 20 z nich musi być przeznaczonych dla Polaków. Pozostałe dają nam dowolność w wybieraniu zawodników – zarówno spośród naszych skoczków, jak i gości zza granicy. Cieszy fakt, że do Poznania powracają stali bywalcy. W tym roku to między innymi zwycięzcy naszych czterogwiazdkowych Grand Prix: Piergiorio Bucci (2013), Wilm Vermeir (2016) i Kristaps Neretnieks (2019)”. 


Organizator podał już pierwsze nazwiska zakwalifikowanych zawodników – w Poznaniu na pewno pojawią się m.in.: Pieter Clemens (BEL) – zdobywca złota w klasyfikacji drużynowej podczas młodzieżowych Mistrzostw Europy w Wiener Neustadt (2015), Emilio Bicocchi (ITA) – uczestnik Światowych Igrzysk Jeździeckich w Akwizgranie (2006) i Lexington (2010), Wilm Vermeir (BEL) – uczestnik Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken (2019), Piergiorgio Bucci (ITA) – srebrny medalista drużynowy Mistrzostw Europy w Windsorze (2009), Jur Vrieling (NED) – srebrny medalista drużynowy Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012), Laura Renwick (GBR) – podwójna srebrna medalistka finału FEI Nations Cup™ w Barcelonie (2015), jak również jedni z najlepszych polskich skoczków. 


Uczestnicy zmierzą się w konkursach na poziomie CSI4*, przeznaczonych dla młodych koni oraz w zmaganiach CSI1* (Mała Runda – 130 cm, Elite Tour – 110 cm).
Przydatne linki:

Strona internetowa zawodów 4Foulee CSI4*/TRANSMISJA  

Program zawodów  

Wyniki na żywo 

Strona wydarzenia na Facebooku 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Łukasz Kowalski/mat. prasowe