4Foulee CSI4* Poznań 2022: Hipodrom Wola z 22 flagami na masztach

Data publikacji: 2022-05-25
Dirk Demeersman (BEL) w Poznaniu, fot. Asia Bręklewicz/mat. prasowe
Dirk Demeersman (BEL) w Poznaniu


Co prawda system zgłoszeń do zawodów 4Foulee 2022 wciąż jest otwarty, ale organizator już ujawnił kilka nazwisk uczestników, którzy na pewno wezmą udział w rywalizacji! Samo wydarzenie zostanie przeprowadzone w dniach 16-19 czerwca na terenie zabytkowego Hipodromu Wola w Poznaniu, a program obejmie konkursy w skokach przez przeszkody i powożeniu, jak również np. pokaz
Pony Games. Którzy zawodnicy przyjadą do Poznania, by zawalczyć o łączną pulę nagród w wysokości 1 mln złotych


To już potwierdzone, że do Poznania przyjadą przedstawiciele 22 państw (Austria, Belgia, Brazylia, Dania, Egipt, Finlandia, Holandia, Irlandia, Jordania, Kolumbia, Liban, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Szwecja, Wielka Brytania, Węgry i Włochy), a na miejscu oczywiście nie zabraknie też reprezentantów Polski. Tak przyjmowanie zgłoszeń podsumował Szymon Tarant, dyrektor zawodów: „Cieszymy się z tak dużego zainteresowania naszymi zawodami, zwłaszcza w sytuacji, że w ten weekend w Europie odbywać się będzie wiele imprez wysokiej rangi. Powracają do nas stali bywalcy, ale będą i nowi, których publiczność 4Foulee zobaczy po raz pierwszy. Proces przyjmowania zgłoszeń trwać będzie do końca tego tygodnia i dopiero potem ogłosimy oficjalną listę uczestników. Zachęcamy też Polaków do zgłoszeń do zawodów CSI1*. W konkursach Małej Rundy (130/135) można będzie powalczyć o niemałe premie finansowe i do tego wystąpić wśród jeździeckich gwiazd. Jak zawsze przy naszych zawodach odbędą się też konkursy Elite Tour na poziomie 110 cm”. 


Oczywiście pełna lista jeszcze nie jest znana, ale swoje umiejętności w Poznaniu na pewno zaprezentują: Dawid Will (GER) – zdobywca najwyższego miejsca w rankingu FEI spośród wszystkich dotychczas zatwierdzonych uczestników 4Foulee 2022 (18. miejsce) i drużynowy wicemistrz Europy w skokach (2021), Dirk Demeersman (BEL) – uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992), Atenach (2004) i Londynie (2012), Douglas Lindelöw (SWE) – złoty i srebrny medalista młodzieżowych Mistrzostw Europy w Jardy (2010), Kristaps Neretnieks (LAT) – stały bywalec wszystkich najważniejszych zawodów w skokach, w tym np. Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2020), Światowych Igrzysk Jeździeckich w Caen (2014) i finałów FEI World Cup™ (2013, 2014, 2015), Roberto Turchetto (ITA) – uczestnik zawodów do poziomu 4 gwiazdek. Przydatne linki:

Strona internetowa zawodów 

4Foulee na Facebooku 

Bilety  tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Asia Bręklewicz/mat. prasowe