4Foulee CSI4* Poznań 2023: Jubileusz połączony z kwalifikacją do IO

Data publikacji: 2023-04-04
4Foulee CSI4*, fot mat prasowe


Uczestnicy tegorocznej odsłony zawodów 4Foulee CSI4* zawalczą o ponad 1 mln złotych i punkty do światowego rankingu FEI, ale stawką będzie też możliwość zapewnienia sobie  kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (2024). Organizator, czyli poznański Klub Sportowy Jumping Events, ogłosił, że rekordowa pula nagród to zasługa Romana Roszkiewicza i partnerów zawodów (m.in.  Samorządu Województwa Wielkopolskiego), a sam termin zmagań wyznaczył na 8-11 czerwca br. Na terenie Hipodromu Wola w Poznaniu zaprezentują się zarówno skoczkowie, jak i powożący, dzięki czemu program jubileuszowej edycji zawodów zapowiada się podwójnie interesująco!Jarosław Skrzyczyński (POL) podczas zawodów 4Foulee
Przed jeźdźcami i kibicami już 10. odsłona zawodów 4Foulee CSI4* organizowanych w tym samym miejscu przez Klub Sportowy Jumping Events, a ta edycja będzie szczególna również ze względu na możliwość zdobycia awansu do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Więcej na ten temat opowiedział Szymon Tarant, dyrektor zawodów 4Foulee CSI4*: „Ponieważ tegoroczne zawody odbywają się w roku przedolimpijskim, najważniejsze konkursy podporządkowane będą kwalifikacjom do tej imprezy. Międzynarodowa Federacja Jeździecka zaliczyła nasz konkurs Grand Prix jako jeden z grupy takich, w których pary mogą zdobyć MER (Minimum Eligibility Requirement – minima kwalifikacyjne). Ale to nie wszystko. Podczas zawodów w aż trzech konkursach (Grand Prix, czwartkowy konkurs zwykły 150 cm i piątkowy 150 cm z rozgrywką) będzie można zdobywać też punkty do indywidualnego rankingu olimpijskiego. To niezwykle istotne dla jeźdźców z krajów, które liczą się z tym, że nie zdobędą kwalifikacji drużynowej. Oczywiście, wszystkie te konkursy będą zaliczane też do światowego rankingu. Dodatkowo starty w tych zmaganiach będą też szansą na zdobycie kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy w Mediolanie”.Emanuele Gaudiano (ITA), zwycięzca zeszłorocznego konkursu Grand Prix (2022)
Konkursem zaliczanym do światowego rankingu FEI będzie też sobotni Memoriał Macieja
Frankiewicza (145 cm, 120 tys. złotych), a w ramach CSI4* odbędą się jeszcze 3 starcia z przeszkodami o wys. 140 cm. W obrębie CSI1* (53 tys. złotych) przewidziano Małą Rundę (130/135 cm) i Elite Tour (110/115 cm), ponadto nie zabraknie rundy z udziałem młodych koni (30 tys. złotych). Zmagania zaprzęgów zostaną przeprowadzone w randze CAI3*H4.
Przydatne linki: 

Oficjalna strona zawodów 4Foulee 

4Foulee na Facebooku 

Propozycje  

Bilety tekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatu: mat. prasowe, fot. 4Foulee/Facebook, mat. prasowe