4Foulee CSI4* Poznań 2023: Abdelkebir Ouaddar zwycięzcą aż trzech konkursów zaliczanych do LR

Data publikacji: 2023-06-12
 Abdelkebir Ouaddar & Istanbull v.h Ooievaarshof, fot 4Foulee/Facebook (Kamila Tworkowska)
Abdelkebir Ouaddar (MAR) & Istanbull v.h Ooievaarshof (Casall x Calido I)Marokańczyk Abdelkebir Ouaddar (MAR) zwycięzcą czwartkowego konkursu Big Tour (Nagroda Konnej Wielkopolski), sobotniego Memoriału Macieja Frankiewicza oraz niedzielnego starcia Grand Prix, czyli aż 3 z 4 rywalizacji zaliczanych do światowego rankingu FEI, które znalazły się w
programie tegorocznej odsłony zawodów 4Foulee CSI4*! Zmagania rozegrano w dniach 8-11 czerwca na Hipodromie Wola w Poznaniu (ul. Lutycka 34, 60-415 Poznań), a poniżej można znaleźć wyniki wszystkich konkursów, które dawały możliwość wywalczenia cennych punktów do Longines Rankings.Abdelkebir Ouaddar (MAR) & Istanbull v.h Ooievaarshof (Casall x Calido I)
Najważniejszym punktem programu zawodów 4Foulee był oczywiście konkurs Grand Prix (CSI4*, 160 cm), do którego zakwalifikowano 45 par z 21 krajów, w tym również tak odległych jak np. Kolumbia, Jordania czy Uzbekistan. Szymon Tarant przygotował dla uczestników tor złożony z 13 przeszkód (wśród nich nie zabrakło podwójnego i potrójnego szeregu), jednocześnie wymagając od jeźdźców oddania łącznie 16 skoków. Do rozgrywki awansowało zaledwie 8 bezbłędnych duetów, a najlepszy wynik uzyskali ostatecznie Abdelkebir Ouaddar (MAR) & 15-letni ogier Istanbull v.h Ooievaarshof (Casall – Utopica van het Ooievaarshof/Calido I). Tak zawodnik skomentował swój udział w konkursie: Właścicielem tego konia jest król Maroka, więc tym bardziej cieszymy się z tej wygranej. Jestem dumny ze swojego konia. Nie jest łatwy do jazdy, ale bardzo wyjątkowy. W rozgrywce wiedziałem, że trzeba być szybkim, bo moimi rywalami byli zawodnicy, którzy potrafią jeździć bardzo szybko. Jestem szczęśliwy, że udało się zwyciężyć dla Maroka, bardzo cieszę się też z fantastycznego aplauzu polskiej publiczności. 4Foulee to świetna impreza, konie dobrze się tutaj czują i my też. 61-letni Ouaddar jest m.in. uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) oraz zdobywcą srebra i złota na Igrzyskach Afrykańskich w Rabacie (2019), a teraz do jego 105 wygranych w konkursach zaliczanych do rankingu FEI dołączają również zwycięstwa odniesione w Poznaniu – przed Grand Prix zawodnik triumfował także w czwartkowym starciu Big Tour (Nagroda Konnej Wielkopolski) i sobotnim Memoriale Macieja Frankiewicza.Adrian Schmid (SUI) & Chicharito 11 (Casalito x Quo Vados)
Wracając do wyników gwoździa programu zawodów, na 2. miejscu znaleźli się Adrian Schmid (SUI) & 10-letni wałach Chicharito 11 (Casalito – Banu/Quo Vados), a 3. pozycję zapewniły sobie Karin Martinsen (SWE) & 9-letnia klacz Tailormade Conita Blue PS (Conthargos – Chavita/Chacco Blue). Najlepszy rezultat spośród polskich zawodników uzyskał Wojciech Wojcianiec (POL), który pojawił się na parkurze wraz z 14-letnim wałachem Chintablue (Chintan – Dociacca/Chacco Blue), ostatecznie zajmując wraz z nim 4. miejsce. Tak Polak podsumował swój udział w Grand Prix: Jechałem na początku i nie miałem zbyt dużego przeglądu sytuacji. Po moim przejeździe innym zawodnikom długo przydarzały się błędy w różnych miejscach, więc parkur podstawowy był naprawdę wymagający. W rozgrywce wyznaczyłem sobie optymalną trasę, nie chciałem ekstremalnie ryzykować, żeby nie zdarzyła się zrzutka, ale chciałem też wywrzeć presję na następnych.Karin Martinsen (SWE) & Tailormade Conita Blue PS (Conthargos x Chacco Blue)
4FOULEE CSI4* POZNAŃ 2023 – wyniki konkursów zaliczanych do LR

Big Tour – Nagroda Konnej Wielkopolski, 8 czerwca 

1. Kristaps Neretnieks (LAT) & Palladium KJV – 0/71,45

1. Abdelkebir Ouaddar (MAR) & Ceika Malouine – 0/71,45

3. Gerfried Puck (AUT) & Equitron Melody vd Smidshoeve – 0/72,40

Wyniki szczegółowe 

Big Tour – Trofeum Patronów Poznania, 9 czerwca

1. Olivier Robert (FRA) & Careca LS Elite – 0/0; 47,38

2. Alexander Butler (IRL) & Ti Amo B Z – 0/0; 47,56

3. Michał Tyszko (POL) & Colinero – 0/0; 48,62

Wyniki szczegółoweWojciech Wojcianiec (POL) & Chintablue (Chintan x Chacco Blue)
Memoriał Macieja Frankiewicza, 10 czerwca

1. Abdelkebir Ouaddar (MAR) & Ceika Malouine – 0/0; 43,68

2. Alexander Butler (IRL) & Chilli B – 0/0; 43,75

3. Dirk Demeersman (BEL) & G'Majo van de Caloo Meerschen – 0/0; 44,25

Wyniki szczegółowe 

Grand Prix, 11 czerwca 

1. Abdelkebir Ouaddar (MAR) & Istanbull v.h Ooievaarshof – 0/0; 36,30

2. Adrian Schmid (SUI) & Chicharito 11 – 0/0; 38,68

3. Karin Martinsen (SWE) & Tailormade Conita Blue PS – 0/0; 38,77

4. Wojciech Wojcianiec (POL) & Chintablue – 0/0; 39,35

5. Vladimir Tretera (CZE) & Gangster v/h Noddevelt – 0/0; 39,38

6. Alexander Butler (IRL) & Ti Amo B Z – 0/0; 41,40

7. Olivier Robert (FRA) & Iglesias D.V. – 0/4; 38,79

8. Francesco Turturiello (ITA) & Montellino 2 – 0/WD

9. Abdurakhmon Abdullaev (UZB) & Quintair – 4

10. Marek Lewicki (POL) & La Pezi – 4

Wyniki szczegółowe  

Lista startowa  

Plan toru  
tekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatu: mat. prasowe, fot. 4Foulee/Facebook (Kamila Tworkowska & Asia Bręklewicz)