4Foulee CSI4* Poznań 2021: Niemal milion do wygrania!

Data publikacji: 2021-03-26
4Foulee 2019, fot. Łukasz Kowalski


Zeszłoroczną edycję trzeba było odwołać, dlatego w tym roku zawody będą jeszcze ciekawsze i atracyjniejsze zarówno dla publiczności, jak i uczestników! 4Foulee CSI4* to międzynarodowe zmagania jeździeckie, które odbędą się w dniach 3-6 czerwca 2021 roku na zabytkowym Hipodromie Wola, a do rywalizacji w skokach przez przeszkody dołączą też konkursy powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, co będzie tegoroczną nowością. Co jeszcze przewidział organizator? 


W części skokowej odbędzie się aż 15 konkursów, a w ramach 4 z nich zawodnicy będą mogli zawalczyć o cenne punkty do światowego rankingu FEI. Wśród najważniejszych starć na pewno trzeba wymienić piątkowy konkurs na punkty i czas (145 cm), sobotni XI Memoriał Macieja Frankiewicza (150 cm) i niedzielny Grand Prix (160 cm), który jednocześnie będzie też konkursem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Mistrzostw Europy (2021) i Mistrzostw Świata (2022), co gwarantuje obecność rewelacyjnych skoczków. Warto też dodać, że łączna pula nagród wyniesie aż 900 tys. złotych! 


Debiutantem tegorocznej edycji zawodów 4Foulee CSI4* będą międzynarodowe zmagania w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, podczas których będzie można zobaczyć niezwykłe połączenie brawury, dynamiki oraz elegancji. Uczestnicy sprawdzą się w następujących próbach: ujeżdżeniu, maratonie i zręczności powożenia. Uzupełnieniem programu będą oczywiście pokazy (m.in. musztry paradne orkiestr dętych z mażoretkami, tradycyjni ułani poznańscy czy pony games), stoiska (handlowe oraz gastronomiczne) oraz dodatkowe atrakcje dla dzieci (np.  przejażdżki na kucykach).


Udział publiczności będzie zależny od aktualnie obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem.  

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Łukasz Kowalski/4Foulee CSI4*