In memoriam: Heartbreaker

Data publikacji: 2021-04-12
Heartbreaker (Nimmerdor – Bacarole/Silvano), fot. Team Nijhof


Holenderska stacja Team Nijhof poinformowała o odejściu Heartbreakera (Nimmerdor – Bacarole/Silvano), wybitnego skoczka i rewelacyjnego reproduktora z szeregiem utalentowanych potomków na koncie. Ogier przez lata tworzył bardzo udany duet z Peterem Geerinkiem (NED), a wysoka jakość hodowlana i niezwykły zestaw cech – refleks, świetna technika skoku, ostrożność, waleczność czy duch walki – skłoniły hodowcę Heartbreakera do zabezpieczenia fragmentu jego skóry, by w przyszłości móc sklonować konia, gdyby kiedyś pojawiła się taka możliwość.


R.I.P. HEARTBREAKER Vanochtend is op 32-jarige leeftijd de hengst Heartbreaker overleden aan ouderdomsverschijnselen....

Publicada por Team Nijhof en Sábado, 10 de abril de 2021
Stacja Team Nijhof o odejściu ogieraHeartbreaker urodził się 16 kwietnia 1989 r. pod okiem holenderskiego hodowcy P. S. Koopmansa, który zdecydował się na bardzo ciekawy dobór rodziców: ojcem źrebaka był Nimmerdor (Farn – Ramonaa/Koridon), czyli ogier stulecia KWPN, natomiast matką była klacz Bacarole (Silvano – Orchidee/Uppercut) po Silvano (Le Mexico – Marion/Amor), ogierze skokowym z doświadczeniem na poziomie międzynarodowym. Wkrótce Heartbreaker tak oczarował Henka Nijhofa, że hodowca zdecydował się odkupić konia, co okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ ogier świetnie sobie radził zarówno w sporcie, jak i hodowli. Wraz z Peterem Geerinkiem (NED) zajął m.in. 1. miejsce na zawodach Nations Cup CSIO w Falsterbo czy 2. miejsce na Final Samsung Super League w Donaueschingen, za to wśród ważniejszych potomków Heartbreakera na pewno warto wymienić ogiera Halifax van het Kluizebos (Heartbreaker – Dalida van de Heffinck/Fetiche Du Pas), czyli partnera sportowego np. Daniela Deussera (GER), jak również wałacha Vdl Groep Zidane (Heartbreaker – Colanda/Calando I), startującego w konkursach na poziomie Grand Prix. 


Heartbreaker (Nimmerdor x Silvano) & Henk NijhofHeartbreaker należał do rodziny Nijhofów od 1989 r., a od 1997 r. był gwiazdą nowo powstałej stacji Team Nijhof w Geesteren. Właściciele i pracownicy ośrodka troskliwie się nim opiekowali – np. na jego 30. urodziny wręczyli mu prezent z postaci worka wypełnionego marchewkami – dlatego to pożegnanie jest dla nich wyjątkowo trudne… Ogier odszedł w wieku 32 lat. 


Heartbreaker (Nimmerdor x Silvano)Więcej informacji o życiu i karierze Heartbreakera można znaleźć w
naszym artykule z cyklu „Niezwykłe konie”
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Team Nijhof/Facebook 


Konie - zobacz rodowody

Heartbreaker