Klinika z Elaine Butler (Rider Ability) w Sentio Equestrian

Data publikacji: 2020-01-29
Klinika z Elaine Butler (Rider Ability) w Sentio Equestrian


Trenerka Elaine Butler znów w Polsce! Najbliższa klinika z tą wybitną brytyjską specjalistką w dziedzinie biomechaniki koni i jeźdźców odbędzie się już w kwietniu na terenie nowej podkrakowskiej stajni Sentio Equestrian. Podstawą szkolenia będzie system Rider Ability, a poniżej prezentujemy więcej szczegółów. 


Elaine Butler w czasie teorii Stajnia Yke fot. M. BobulaElaine Butler to wybitna ekspertka w zakresie biomechaniki, która prowadzi szkolenia już od kilkunastu lat. Swoją wiedzą dzieli się z jeźdźcami w każdym wieku i na wszystkich poziomach zaawansowania, uczyła w najróżniejszych zakątkach Europy, a poza tym jest autorką kilkadziesiąt publikacji naukowych i artykułów. W swojej pracy skupia się na świadomym jeździectwie.
Najważniejszym elementem jest szeroko rozumiana poprawa dosiadu – chodzi o odpowiednią pracę mięśni i ścięgien, równowagę czy świadomość własnego ciała. Proponowane ćwiczenia powodują natychmiastową reakcję konia, który jak lustro pokazuje, czy uczestnik wykonał wszystko prawidłowo. Elaine Butler wnikliwie obserwuje jeźdźca i jego wpływ na konia, dostrzega nawet najmniejsze błędy, a potem wszystkie omawia. Uczniowie chwalą ją za profesjonalizm, przekazywanie solidnej dawki wiedzy, troskę o każdego uczestnika oraz indywidualne podejście.Elaine Butler podczas prowadzenia zajęć – doskonale widać jej skupienie i zaangażowanieKlinika w Sentio Equestrian odbędzie się w dwóch terminach do wyboru: 16-17 lub 18-19 kwietnia br. Główne zagadnienie to rola dosiadu i jego wpływ na konia (umożliwienie lub uniemożliwienie wykonania poleceń jeźdźca), a celem dokładnej analizy tego tematu będzie zwiększenie świadomości i kontroli ciała. Nie zabraknie też wizualizacji i skojarzeń, czyli niezwykle przydatnego uzupełnienia tego intensywnego szkolenia. Rekrutacja już trwa, uczestnik może zgłosić chęć udziału jako słuchacz lub jeździec, przy czym uprawiana na co dzień konkurencja jeździecka nie ma znaczenia, ponieważ tajniki dosiadu są ważne w każdej z nich. Istnieje możliwość zakwaterowania własnego konia w ośrodku
. Organizatorem kliniki jest Oliwet - Olga Kulesza.


PLAN SZKOLENIA Z ELAINE BUTLER

I DZIEŃ

 • rano – nagrywane treningi indywidualne wszystkich par (45 min)
 • po obiedzie – omówienie porannych jazd, teoria, ćwiczenia usprawniające dla jeźdźców i słuchaczy
 • wieczorem – jazdy w parach (45 min)

II DZIEŃ

 • jazda indywidualna, omówienie i teoria (60 min)


PROGRAM DODATKOWY

 • HB Contact - to polska manufaktura oferująca klientom najwyższej jakości, ekskluzywne siodła skrojone na miarę danego jeźdźca i konia, tworzone od podstaw na indywidualne zamówienie.
  W ofercie HB Contact znajdują się również siodła znanej angielskiej marki Albion, które są dopasowywane do koni klientów. Podczas kliniki Rider Ability przedstawią swoje wyroby oraz będzie możliwości skonsultowania dopasowania posiadanych siodeł i ich korekty po wcześniejszym umówieniu na terenie Krakowa.

 • Dla wszystkich dbających o środowisko - Dorota Piorun ze swoim komisem odzieży jeździeckiej z drugiej ręki (komis działa od 2016 r., oferta obejmuje używaną odzież jeździecką w bardzo dobrym stanie).

 • Hayloft (3w1 – sklep jeździecki, gabinet weterynaryjny i blog o tematyce jeździecko-weterynaryjnej), który oprócz mini sklepu, który będzie dostępny na miejscu, oferuje możliwość skorzystania z konsultacji żywieniowej, doboru pasz i suplementów po konsultacji z lek. wet. Małgorzatą Bobulą.

 • Oliwet, czyli Olga Kulesza - przedstawi nowatorską, holistyczną metodę leczenia chorób przewlekłych u koni urządzeniem Trikombin.
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KLINICE?

 • wolni słuchacze

Należy wpłacić 450 zł (nr konta: 63249000050000453054434863, tytuł: Elaine, data szkolenia, imię i nazwisko uczestnika szkolenia), a następnie wejść na facebookowy profil Oliwet i wysłać wiadomość z informacją o dokonaniu wpłaty. 

 • jeźdźcy (BRAK WOLNYCH MIEJSC!)

Trzeba zacząć od wypełnienia ankiety, dla pewności należy poinformować o tym Oliwet, a następnie wpłacić 1550 zł za uczestnictwo (szczegółowe informacje są zawarte w ankiecie).
Przydatne linki:

Strona wydarzenia na Facebooku

Sentio Equestrian

Oliwet na Facebooku 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Oliwet/Facebook, M. Bobula, zdjęcie główne Paulina Brodziak/Stajnia Pod Wiatrakami