FEI Awards 2019: Znamy zwycięzców!

Data publikacji: 2019-11-20
Wszyscy laureaci tegorocznej odsłony FEI Awards, fot. FEI/Liz Gregg
Wszyscy laureaci tegorocznej odsłony FEI AwardsTalent, determinacja, miłość do szeroko rozumianego jeździectwa – to właśnie te cechy uwzględnia prestiżowe wyróżnienie FEI Awards. Za nami już kolejna edycja, którą 19 listopada br. zakończyła uroczysta gala rozdania nagród w Moskwie (RUS). Na jakiej podstawie wyłoniono zwycięzców? Przy ostatecznej decyzji istotne były głosy internautów  (50%) oraz komisji sędziów (50%). O nominowanych pisaliśmy
TUTAJ, a poniżej można zapoznać się z tegorocznymi laureatami FEI Awards


Od lewej: Ingrid Klimke, Uno Yxklinten, Madeleine Broek, Semmieke Rothenberger, Zuxian Li i Yaofeng Li
FEI AWARDS 2019 – LISTA ZWYCIĘZCÓW

BEST ATHLETE 

Najlepszą zawodniczką roku została Ingrid Klimke (GER), podwójna złota medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy w WKKW

Ingrid Klimke (GER) o zostaniu najlepszą zawodniczką rokuLONGINES RISING STAR

Bardzo młodzi, ale już wyjątkowo zdolni! Tegoroczną wschodzącą gwiazdą jest 20-letnia dresażystka Semmieke Rothenberger (GER), która do tej pory zgarnęła aż 21 medali ME (ME Kuców i ME Młodych Jeźdźców). 


Semmieke Rothenberger (GER) o swojej pasji i karierzeAGAINST ALL ODDS 

Kategoria obejmuje osoby, które zajmują się jeździectwem, choć na co dzień borykają się z różnymi przeciwnościami. Tym razem wyróżnienie otrzymał Zhenqiang Li (CHN), samouk jazdy konnej, który dość późno zainteresował się tym sportem. Samozaparcie doprowadziło do tego, że Chińczyk dostał się do Igrzysk Jeździeckich! Li jest dziś m.in. właścicielem szkółki jeździeckiej, a jego poważne problemy finansowe są już przeszłością. 


Zhenqiang Li niestety nie pojawił się na gali, ale nagrodę odebrały jego dzieci, czyli Yaofeng Li i Zuxian Li BEST GROOM

Dobry i sprawdzony luzak to skarb, z czego zdaje sobie sprawę każdy jeździec! Nagroda FEI Awards trafiła do Madeleine Broek (NED), której pracodawcą jest skoczek Marc Houtzager (NED). Współpracę nawiązali już 15 lat temu, a dziś ta luzaczka jest wręcz filarem stajni Holendra. 


Madeleine Broek (NED) o swojej pracyFEI SOLIDARITY

Autorzy nietypowych i najciekawszych projektów promujących jeździectwo. W tym roku nagrodę otrzymał Uno Yxklinten (SWE), który zamierza tak wyedukować zambijskich kowali (w Zambii każdy kowal jest samoukiem, dlatego poziom jakości usług jest bardzo różny), by znacząco podnieść ich kwalifikacje i dzięki temu stworzyć nowe miejsca pracy. 


Uno Yxklinten (SWE) o swoim projekcie


Serdecznie gratulujemy!


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Liz Gregg