Hodowla: Nowe ogiery Wechta Equestrian

Data publikacji: 2015-02-11
Ogiery Wechta
 

Wechta Equestrian od pewnego czasu, regularnie sprowadza do Polski wysokiej jakości konie sportowe, przeważnie ogiery, nierzadko wysoko punktowane w trakcie zachodnioeuropejskich "korungów". Na początku stycznia do Rosnówka przyjechały trzy młode, bardzo interesujące ogiery które w sezonie 2015 będą dostępne dla polskich hodowców. Są to  Chepettano (Chepetto x Calido I), Flipper D'Illo (Flipper D'Elle x Candillo) oraz La Calidad (Lancer II x Cassini I).

 

Cheppetano (Cheppetto x Calido I) ur. 2012

Zaledwie trzyletni Chepettano został zakupiony przez Wechta Equestrian na aukcji po Korungu Holsztyńskim w Neumunster, jesienią 2014 roku - pisaliśmy o tym TUTAJ. W trakcie wspomnianego korungu Chepettano został uznany i przyznano mu premię hodowlaną.

Ogier Chepettano jest synem użytkowanego sportowo ogiera Chepetto oraz klaczy Merry Sue po wybitnym Calido I i wywodzi się z holsztyńskiego stammu nr 1020, z którego pochodził m.in. Quinar.

Rodowód

 

Chepettano

 

Flipper D'Illo (Flipper D'Elle x Candillo) ur. 2011

Flipper D'Illo to czteroletni ogier zapisany do księgi badeńsko-wirtemberskiej (BaWu). Jako trzylatek uczestniczył w uznawaniu ogierów Związków Południowoniemieckich - Suddeutsche Verbande. Wypadł tam znakomicie - nie tylko wywalczył licencję hodowlaną, ale również został wyróżniony premią!

Bardzo interesujące jest pochodzenie tego konia - jego ojciec Flipper d'Elle i dziadek (po kądzieli) Candillo - z powodzeniem startowały w międzynarodowych konkursach skokowych. Równie ciekawa jest żeńska strona rodowodu - matka to holsztyńska klacz Cita II, reprezentantka linii żeńskiej oznaczonej nr 1916 . Z tej rodziny wywodziły się takie konie jak Clearway i Herald

Rodowód

 

 Flipper D'Illo

 

La Calidad (Lancer II x Cassini I), ur. 2009

Trzecim "nowym" ogierem w Wechta Equestrian będzie siwy La Calidad. Podobnie jak przedstawione wyżej ogiery ma on bardzo ciekawe pochodzenie. Poprzez ojca, zwycięzce Korungu Holsztyńskiego z 1998 roku - og. Lancer II (Landgraf I x Fantus) reprezentuje on cenny ród og. Ladykiller xx. Po kądzieli jest natomiast wnukiem wspaniałego ogiera Cassini I i wywodzi się z holsztyńskiego stammu 741. Z tej rodziny pochodzą takie konie jak Cardento czy Capitalist. 

 

 

La Calidad został uznany w 2010 w trakcie Korungu Związku Holsztyńskiego. Rok później zdał próbę dzielności w zakładzie treningowym (30 dni) w Schlieckau uzyskując świetne noty m.in. 10 pkt za skoki luzem, zwyciężył także w teście 70-dniowym (Neustadt-Dosse). La Calidad w ostatnich sezonach stacjonował w prestiżowej stacji ogierów Stall Maas Hell razem z takimi ogierami jak Calido I czy Canstakko.

Rodowód

 

La Calidad (Lancer II x Cassini I)La Calidad (Lancer II x Cassini I)

 

Wszystkie trzy ogiery będą w rozpoczynającym się sezonie hodowlanym będą stacjonowały w Wechta Equestrian.

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl