Holsztyński Czempion - Quvee Prestige wkrótce dostępny dla polskich hodowców!

Data publikacji: 2015-10-09
Quvee Prestige fot. Oliwia Chmielewska
Quvee Prestige (Quidam de Revel x Cento)

 

Z przyjemnością informujemy, że od sezonu hodowlanego 2016 w Polsce będzie dostępny holsztyński ogier Quvee Prestige (Quidam de Revel U2 II/Cento)! Koń ten jesienią 2012r., podczas Korungu Związku Holsztyńskiego, został wybrany zwycięzcą, a w trakcie aukcji po uznaniu uzyskał cenę 260 tys. euro. Przez dwa sezony Quvee Prestige stacjonował w renomowanej niemieckiej stacji ogierów - Stall Maas Hell, a kilka tygodni temu trafił do stajni Wechta Equestrian, która jest jego właścicielem. 

Quvee Prestige ma bardzo interesujące pochodzenie. Jego ojciec to słynny Quidam de Revel, który sam z powodzeniem startował w najtrudniejszych konkursach skokowych, a wykorzystany w hodowli pozostawił doskonałe potomstwo m.in. og. VDL Groep Verdi TN, Nabab de Reve czy Guidam. Matką Quvee jest córka zasłużonego sportowca i doskonałego "ojca matek", og. Cento. Ogier Quvee Prestige reprezentuje bardzo cenny, holsztyński stamm 18A2, z którego wywodzą się takie konie jak Larino, Lennon czy Chambertin.

Rodowód Quvee Prestige

  

 Quvee Prestige (Quidam de Revel x Cento)

 

 Quvee Prestige - skoki luzem, Korung Związku Holsztyńskiego 2012

 

To nie koniec nowości w stacji ogierów Wechta. W przyszłym sezonie dostępny dla hodowców będzie również inny holsztyński ogier - Number One (Numero Uno - Ilka IV/Corofino I). Ten urodzony w 2009r. ogier podobnie jak Quvee Prestige został uznany podczas Korungu Holsztyńskiego. W latach 2013-2015 ogier z powodzeniem startował w Niemczech, w konkursach dla młodych koni, regularnie otrzymując noty powyżej 8 pkt. 

Number One reprezentuje holsztyński stamm 1223, z którego wywodził się m.in. uznany ogier Corradino.

Rodowód Number One

 

Number One (Numero Uno x Corofino)

 

 

Oba ogiery będą dostępne dla polskich hodowców w sezonie 2016. 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl