Uccello - nowy ogier uznany w Polsce!

Data publikacji: 2016-05-13
Uccello fot. Folwark Wierzchaczewo

 

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technik rozrodu koni, polscy hodowcy mają w tej chwili niemal nieograniczony dostęp do czołowych reproduktorów. Zagraniczne stacje hodowlane nie tylko wysyłają nasienie do Polski, ale także tworzą swoje "filie". Dzięki takiej partnerskiej umowie, od tego roku jest u nas dostępne nasienie m.in. doskonałego sportowca i reproduktora, og. Casall Ask.

Mimo ułatwionego dostępu do nasienia zagranicznych reproduktorów, wielu krajowych hodowców wciąż decyduje się na wybór tych stacjonujących w Polsce. Niedawno do grona ogierów z licencją Polskiego Związku Hodowców Koni dołączył kolejny. Mowa o holenderskim Uccello (Now Or Never x Saros) ur. 2001, a wykorzystywanym dotychczas w hodowli niemieckiej. Jego ojcem jest Now Or Never (Voltaire), który w Polsce dał m.in. skoczka klasy Grand Prix, wał. Negro.

 

 

Uccello zdał próbę dzielności w ZT Adelheidsdorf, gdzie szczególnie wysoko oceniono jego predyspozycje skokowe (średnia ocena za skoki luzem 9,28 pkt). Później przez kilka sezonów stacjonował w SO Celle. Na dzień dzisiejszy ma kilkanaście córek wyróżnionych premią państwową oraz dwóch uznanych synów Victorio (od klaczy Grafein/Graf Top) i Vuchello (od klaczy Cinderella/Cranach). Ten pierwszy z powodzeniem startuje w konkursach 140-150 cm. 

Rodowód

Ogier Uccello w sezonie 2016 stacjonuje w Wielkopolsce, na terenie Folwarku Wierzchaczewo. 

 

fot. Folwark Wierzchaczewo

 

Inspiracje

Facebook

Instagram