Nasienie najlepszych ogierów holsztyńskich dostępne w Polsce!

Data publikacji: 2016-03-12
Casall Ask fot. Oliwia Chmielewska
Casall Ask dostępny w Polsce! fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Związek Holsztyński to jeden z najlepszych związków hodowlanych, zrzeszających hodowców koni skokowych. W 2015 roku właśnie konie tej rasy uplasowały się na pierwszym miejscu w rankingu WBFSH. Holsteiner Verband jest znany nie tylko ze świetnych koni sportowych (które dobrze radzą sobie także m.in. w WKKW), ale również z żelaznej konsekwencji i sporego konserwatyzmu, o tym ostatnim pisaliśmy trochę kiedy związek postanowił udostępnić nasienie Casalla w USA

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, z przyjemnością informujemy, że w bieżącym sezonie powstała pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie, partnerska stacja ogierów Związku Holsztyńskiego! Od 1 marca działa ona w lecznicy Equi Salus w Nowym Tomyślu.

 

Casall Ask  i inne wspaniałe ogiery holsztyńskie dostępne w Polsce!

Co, w praktyce, oznacza działanie w Polsce oficjalnej stacji ogierów Holsteiner Verband? Jest ono równoznaczne z dostępnością w Polsce tzw. "ogierów związkowych", czyli m.in. tych stanowiących własność tego związku. Dzięki nawiązanej współpracy do Polski trafi nasienie takich ogierów jak Casall Ask, Caretino, Corrado, Quintero czy Limbus! Oczywiście niektóre ogiery jak Corrado czy Casall Ask będą dostępne jedynie dla klaczy holsztyńskich, których właściciele są zrzeszeni w Holsteiner Verband, ale inne będą dostępne także dla klaczy pozostałych ras. 

Pełna lista dostępnych ogierów do pobrania

 

Caretino (Caletto II x Mtellus)

 

Dinken (Diarado x Cassini I)

 

Rok temu wspólnie z lekarzem (dr Wojciechem Ryszką - przyp.red.), który od dawna obsługiwał nasze klacze, stworzyliśmy przy naszej hodowli lecznicę dla koni. W 2015r. nawiązałem "partnerstwo" ze stacją ogierów Maas Hell (dzięki czemu dostepne były u nas m.in. takie ogiery jak Calido czy Canturo). W tym roku moim celem było złożyć propozycję współpracy Związkowi Holsztyńskiemu. Okazało się, że związek jest bardzo otwarty, a po rozmowie, szef związku - Norbert Boley wyraził chęć współpracy - powiedział nam Wojciech Kasperski, hodowca koni holsztyńskich i oficjalny przedstawiciel Związku Holsztyńskiego w Polsce. Do pracy ruszyliśmy z początkiem sezonu. Jakiś czas temu podpisalismy też umowę z Holsteiner Verband, dzięki której możemy zaoferować polskim hodowcom także "ogiery związkowe". Nasienie większości z nich jest dostępne dla wszystkich klaczy, nie tylko holsztyńskich, klacze innych ras mają po prostu nieco wyższą stawkę. Z niektórych ogierów (takich jak Casall Ask, Corrado czy Cassini) mogą korzystać jedynie właściciele klaczy holsztyńskich, będący członkami związku. Mamy nadzieję, że nasza współpraca ze Związkiem Holsztyńskim będzie się dalej rozwijać - dodał nasz rozmówca. 

 

Dane adresowe stacji: 

Lecznica Equi Salus - partnerska stacja ogierów Holsteiner Verband
Glinno 65, 64-300 Nowy Tomyśl

Oficjalna strona www 

 
 
fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram