Nowy ogier w stacji Blue Hors!

Data publikacji: 2016-10-31
Dancier x Wolkenstein II fot. Blue Hors DK

 

Stawka ogierów stacjonujących w słynnej, duńskiej stacji Blue Hors właśnie się powiększyła. Dołączył do niej elegancki, kruczokary syn ogiera Dancier od klaczy po Wolkenstein II - uznany i wyróżniony premią podczas Korungu Związku Hanowerskiego 2016, a następnie sprzedany podczas aukcji za 200 000 euro. Jak czytamy na oficjalnej stronie stadniny ogier w marcu 2017 roku powalczy o duńską licencję. 

Ten bezimienny jeszcze ogier przyszedł na świat w lutym 2014 roku, a wyhodował go Volker von Holten. Poza nowoczesnym typem i bardzo poprawną budową wyróżnia go niezwykły rodowód. Nie dość, że jest synem stacjonującego w SO Celle og. Dancier (De Niro x Lancier), którego potomstwo osiąga wysokie ceny podczas aukcji, to jeszcze pochodzi z bardzo ciekawej linii żeńskiej. Pełna siostra jego matki Welldone to babka świetnie zapowiadającego się Danciano (Dancier x Rotspon), którego pierwszy syn został uznany w minony weekend w Verden. 

 


 D
 HANN, 2014


 Dancier  De Niro
 Lacarna TS v. Lancier
 Watch Me

 Wolkenstein II
 H-Edina v. Eichendorf

 

 

Dancier x Wolkenstein II ur. 2014

 

 

 

Stacja ogierów Blue Hors należy do jednych z największych i najbardziej renomowanych w Europie. To właśnie tu na co dzień stacjonują takie ogiery jak Don Shufro czy Zack (ojciec m.in. doskonałego Sezuana). Każdego roku nasieniem tutejszych reproduktorów inseminowane jest około 1000 klaczy. 

 

 

fot. Blue Hors DK, grafika equista.pl

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram