I Czempionat Źrebiąt Holsztyńskich w Polsce, 21.06.2017, Róża

Data publikacji: 2017-06-16
Źrebię holsztyńskie Stakkato Gold x Casall
Ogierek holsztyński po Stakkato Gold od klaczy po ogierze Casall, hod. Tomasz Olszewski, fot. Oliwia Chmielewska 

 

Około 40 źrebiąt rasy holsztyńskiej wystąpi podczas I Czempionatu Holsztyńskiego w Polsce, który już 21 czerwca 2017 roku odbędzie się w stajni pp. Kosickich w Róży k/Nowego Tomyśla. 

W trakcie czempionatu komisja holsztyńska dokona przeglądu i oceny zaprezentowanych źrebiąt, najlepszym przyznając premie. Podczas imprezy odbędzie się również selekcja źrebiąt na aukcje w Elmshorn i Behrendrof 2017. Organizatorzy potwierdzili już, że w trakcie czempionatu zaprezentowane zostaną źrebięta po takich ogierach jak Casall, Kannan, Diarado czy Cornet Obolensky. Ze swoim tegorocznym przychówkiem wystąpią cenne klacze znajdujące się w rękach polskich hodowców, m.in. zasłużone w sporcie Colina (Clearway), Calimera (Calato) czy zwyciężczyni Holsteiner Stutenschau 2013 - Cascada I (Casall). 

Po zakończeniu oceny źrebiąt odbędą się dwa bardzo interesujące wykłady. Pierwszy poświęcony żywieniu klaczy źrebnych oraz źrebiąt, ze szczególnym naciskiem na problem osteochondrozy, drugi dotyczący nowej księgi Holstein Global, poprowadzony przez kierującego Związkiem Holsztyńskim doktora Thomasa Nissena. Organizatorem wydarzenia jest Hodowla Koni Holsztyńskich Kosicki - Róża oraz Stajnia Sportowa - Kasperscy.

WSTĘP WOLNY! 

 

Szczegółowe informacje udzielane są telefonicznie: Roma Kosicka 603 974 976, Wojciech Kasperski 504 123 502

 

Lokalizacja

Hodowla Koni Holsztyńskich Kosicki-Róża, Róża 39, 64-300 Nowy Tomyśl

 

 

 

  

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram