Colina została matką!

Data publikacji: 2017-03-09
Natalia Czernik & Colina fot. Oliwia Chmielewska
Natalia Czernik & Colina, fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

Siwa, holsztyńska Colina (Clearway x Cor de la Bryere), na której jeszcze niedawno z powodzeniem startowała Natalia Czernik, została matką! W nocy z 6 na 7 marca urodziła klaczkę po słynnym ogierze Casall (Caretino x Lavall I). Zarówno matka jak i źrebię czują się dobrze. 

Trzeba przyznać, że nowonarodzona klaczka, nazwana NC Chablis, ma świetne pochodzenie. Oboje rodzice zostali pozytywnie sprawdzeni w sporcie, co więcej Casall to w tej chwili jeden z najlepszych reproduktorów skokowych na świecie. Dodatkowym "smaczkiem" rodowodu córki Coliny są inbredy na ogiery Cor de la Bryere (4x3), Ladykillera xx (5x5x5) oraz fakt, że stamm 5064, z którego wywodzi się klaczka nalezy do najlepszych w rasie. Dość powiedzieć, że dokładnie z tej samej linii żeńskiej pochodzą takie ogiery jak Calido I i II czy Ukato. 

 

Colina z córką po Casall, zdjęcie publikujemy dzięki uprzejmości Natalii Czernik 

 

Colina z powodzeniem startowała w konkursach międzynarodowych z parkurami sięgającymi 145, a nawet 150 cm. Do jej największych sukcesów należy niewątpliwie drugie miejsce podczas Grand Prix Leszna, wywalczone w marcu 2015 roku na zawodach CSI2*. W krótkiej rozmowie Natalia Czernik zdradziła, że jeszcze w tym sezonie do klaczy surogatki zostanie wszepiony embrion pochodzący od Coliny po słynnym Cornet Obolensky. To nie pierwsze efekty pracy hodowlanej zawodniczki na przełomie roku na świat przyszły również dwa źrebięta od innej zasłużonej klaczy Natalii - klaczy Cortina (Lambado - Celina/Cekin I). Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne źrebięta :) 

 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Casall (Casall Ask, Casall la Silla)

Colina