Hodowla: Ogier It's Me du Mesnil w Polsce!

Data publikacji: 2014-11-29
It's Me du Mesnil portret
 fot. studbook.lu

 

W 2013 roku do Polski sprowadzono ogiera It's Me du Mesnil, od 2015 roku będzie on powszechnie dostępny dla polskich hodowców. Z tej okazji postanowiliśmy porozmawiać z jego właścicielem p. Arturem Dąbrowskim.

Equista: Czy może nam Pan powiedzieć w jaki sposób It's Me du Mesnil trafił do Polski?

Artur Dąbrowski: It's Me du Mesnil został sprowadzony do Polski w 2013 roku przez Petera Tornau Nagla. Stanowił dotyhczas w Stadninie Koni Red Wine i w Wójcinie. W Niemczech stacjonował m.in. w Stadzie Ogierów Warendorf.

 

Jedno ze źrebiąt wyhodowanych w Stadninie Koni Red Wine - Ivanhoe Red Wine (It's Me du Mesnil x Langehangen)

 

Equista: Proszę nam powiedzieć trochę więcej o rodowodzie tego ogiera

Artur Dąbrowski: Ogier It's Me du Mesnil ma bardzo interesujący rodowód. Jest on przedstawicielem księgi SF. Jego matka - Tosca Du Mesnil dała m.in. Jet Du Mesnil (Le Tot de Semilly) chodzącego konkursy 150 cm pod Stefani Heins (NED) i Michaelem Greeve (NED) oraz pełnego brata It's Me du Mesnil - Galway Du Mesnil, który chodził konkursy 130 cm.

Equista: Równie interesujący jest chyba także ojciec It's Me?

Artur Dąbrowski: To prawda, jego ojcem jest znany Narcos II (Fair Play III x Tanael), który w 1994 i 1995 zajął 2 miejsce, a w 1995 pierwsze w plebiścycie "Ogier Roku" we Francji. Narcos II jest ojcem ponad 30 uznanych ogierów tylko we Francji. Jednym z najbardziej znanych jego potomków jest na pewno Tangelo Van de Zuuthoeve - szeroko wykorzystany szczególnie w hodowli holenderskiej.

Equista: Przejdźmy teraz do kariery hodowlanej ogiera It's Me du Mesnil. Jest on uznany w kilu czołowych związkach hodowlanych, prawda?

Artur Dąbrowski: Tak It's Me du Mesnil jest uznany w Niemczech w Związku Westfalskim, Saksońskim i Reńskim, a w Polsce w rasach sp i wielkopolskiej. 

 

Last Minute Los AngelesLast Minute (Los Angeles x It's Me du Mesnil) - najdroższy ogier skokowy Korungu Hanowerskiego 2014

 

Equista: Czy mógłby Pan jeszcze pokrótce omówić jego najlepszych potomków?

Artur Dąbrowski: Potomstwo It's Me du Mesnil sprawdza się w konkurencji skoków, a także (dzięki sporemu dolewowi pełenj krwi angielskiej) w WKKW. W trakcie swojej kariery hodowlanej dał m.in

  • kl. It's Me du Mesnil (od klaczy Philppa/Polydor), z powodzeniem startuje w konkursach do 150 cm włącznie
  • wał. Ispo (od klaczy Peppermint/Polydor), startujący w konkurencji WKKW do poziomu 3* włącznie
  • kl. Ikola U (od klaczy Antalya/Aldato) - wyróżniona premią hodowlaną (Verbandspremie), matka uznanego ogiera Last Minute U (Los Angeles) sprzedanego na aukcji po Korungu Związku Hanowerskiego za 190 tys. euro. Była to najwyższa cena za ogiera skokowego tegorocznego uznawania.

Equista: Czy It's Me du Mesnil będzie dostępny dla hodowców?

Artur Dąbrowski: Tak, w 2015 ogier będzie stacjonował w Polsce i będzie dostępny dla hodowców.

Equista: Dziękujemy za rozmowę.

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram