Strażacy uwolnili konia, który ugrzązł w bagnie

Data publikacji: 2019-07-11
Akcja w Przynotecku, fot. KP PSP w Strzelcach Krajeńskich

3 lipca br. strażacy ze Strzelec Krajeńskich (woj. lubuskie) otrzymali wezwanie do konia w dramatycznej sytuacji – zwierzę utknęło w bagnie, nie było w stanie samodzielnie się uwolnić, a do tego cały czas się zapadało. Ratownicy natychmiast wyruszyli na miejsce, wcześniej powiadomili również weterynarza. 


Tak wyglądała akcja ratunkowaKoń utknął w polu w Przynotecku (gm. Stare Kurowo), próbował się wydostać, lecz niestety skutkowało to jedynie tym, że bagno coraz bardziej go wciągało. Wszystko pogarszała również późna pora (strażacy otrzymali wezwanie o godz. 21:29), przez co było już ciemno. Pomoc przybyła w ostatniej chwili, ponieważ niewiele brakowało, by zwierzę całkowicie zapadło się w grzęzawisku. W akcji ratunkowej uczestniczyli nie tylko strażacy, na miejscu była obecna także właścicielka konia i jej sąsiad, który wyraził zgodę na wypożyczenie ciągnika. Dzięki temu sprzętowi ratownikom udało się uwolnić zwierzę – akcja odbyła się pod okiem weterynarza i trwała aż 3 godziny. 


Nie od dziś wiadomo, że na naszych strażaków można liczyć w każdej, nawet nietypowej, sytuacji – dziękujemy i gratulujemy udanej akcji! 
tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: „Gazeta Lubuska”, fot. KP PSP w Strzelcach Krajeńskich