In memoriam: Chiara 222

Data publikacji: 2019-04-29
In memoriam: Chiara 222To bardzo trudny czas dla Ludgera Beerbauma (GER) i wielbicieli klaczy Chiara 222 (Contender – Larissa/Coronado 3)… 16-letnia ulubienica skoczka odeszła 24 kwietnia br. w Ludger Beerbaum Stables w niemieckiej miejscowości Riesenbeck.


Krótki filmik o klaczy Chiara 222 (Contender x Coronado 3)Chiara 222 przyszła na świat 16 kwietnia 2003 r. pod okiem hodowcy Güntera Schüdera. Przez 8 ostatnich lat holsztyńska klacz brała udział w zawodach wraz z Beerbaumem, z którym stworzyła wymarzony duet. Zajęli np. 2. miejsce podczas FEI World Cup™ Final w Lyonie (2014), zwyciężyli w konkursach Grand Prix CSIO5* w Mannheim (2015) czy Doniecku (2013), w zeszłym roku wygrali też 5-gwiazdkowe konkursy w Valkenswaard czy Weronie. Drużynowo również świetnie sobie radzili, przez lata przyczyniali się do sukcesów niemieckiej ekipy, np. do zdobycia srebrnych medali na Mistrzostwach Europy w Akwizgranie (2015) i Herningu (2013). W styczniu tego roku para brała udział w zawodach CSI Basel (nasze podsumowanie TUTAJ), a w marcu zajęli 1. miejsce w zmaganiach  CSI5* 160 cm w Doha (podsumowanie tego etapu LGCT TUTAJ) – był to ich ostatni wspólny występ.


Chiara 222 (Contender x Coronado 3) & Ludger Beerbaum (GER) podczas Grand Prix w Akwizgranie
Miesiąc temu klacz przeszła operację kolki, a ponieważ jej stan bardzo się pogorszył, na miejsce wezwano weterynarzy. Koń cierpiał i już nic nie dało się zrobić, dlatego zdecydowano o uśpieniu klaczy. Dla Ludgera Beerbauma było to trudne i bolesne przeżycie: „Ta decyzja bardzo nas poruszyła. Przez te wszystkie lata Chiara była dla mnie kimś więcej niż partnerem sportowym”.


tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: Ludger Beerbaum Stables, fot. www.fei.org