Śmierć 3 koni w Miami Animal Import Center

Data publikacji: 2019-01-26
Lifestyle: Jak obniżyć temperaturę w przyczepie do przewozu koni?

 

Centrum Importu Zwierząt Miami (Miami Animal Import Center) to jedna z 4 takich placówek w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie Centra zlokalizowane w pobliżu lotnisk, ponieważ ich głównym zadaniem jest kontrolowanie koni przybyłych do USA. 16 stycznia Służba Inspekcji ds. Zdrowia Zwierząt i Roślin (Animal and Plant Health Inspection Service) podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu oddziału w Miami – powodem była śmierć 3 koni, które przechodziły kwarantannę.

 

Sprawa dotyczy nowo przybyłych koni, a niepokojące objawy stwierdzono u 6 zwierząt. Konie cierpiały z powodu biegunki, gorączki i kulawizny – oddział w Miami (Floryda, USA) natychmiast zapewnił im opiekę weterynaryjną, jednak 3 koniom nie udało się pomóc. Służba Inspekcji ds. Zdrowia Zwierząt i Roślin ma ustalić konkretne przyczyny, ale już w tej chwili podejrzewa się, że to zakażenie bakterią salmonelli. Kontrola objęła pobranie próbek, które następnie zostaną wysłane do laboratorium, oddział dostał też polecenie zwiększenia środków ostrożności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia. Placówkę zamknięto 19 stycznia, a ponowne otwarcie ma nastąpić 31 marca. Wszystkie konie są tam teraz bacznie obserwowane, zapowiedziano również dokładne czyszczenie i dezynfekcję, której celem będzie całkowite zniszczenie wykrytego czynnika chorobotwórczego.

 

Centrum Importu Zwierząt Miami dysponuje 95 pojedynczymi boksami, a umiejscowienie placówki powoduje, że to właśnie tutaj kontroluje się konie, które przyleciały do USA, by wziąć udział w zawodach w Wellington (Floryda, USA). Miejscowość jest bardzo istotnym elementem na mapie zawodów jeździeckich – odbywają się tu liczne spotkania (np. Winter Equestrian Festival, Global Dressage Festival, The Palm Beach Masters) w kilku dyscyplinach (ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, paraujeżdżenie) i również na poziomie międzynarodowym. W ciągu roku różnorodne zawody zajmują łącznie aż 40 tygodni, a najwięcej rozgrywek planuje się na okres od stycznia do kwietnia.

 

 

Oficjalny komunikat w sprawie tymczasowego zamknięcia Centrum Importu Zwierząt Miami można znaleźć TUTAJ.

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. foter.com