Longines FEI Jumping Nations Cup™ 2018: Odliczanie do Finału!

Data publikacji: 2018-10-04
Felipe Amaral & Premiere Carthoes BZ BRA
Felipe Amaral & Premiere Carthoes BZ BRA
 

 

Za nami kilka miesięcy rozgrywek w ramach cyklu Longines FEI Jumping Nations Cup™, które odbywały się w różnych państwach (kalendarz jest dostępny TUTAJ), a za każdym razem nie brakowało ogromnych emocji i spektakularnych zwycięstw. 5 października w Barcelonie rozpocznie się wielki Finał, który wyłoni najlepszą ekipę świata. Organizator przewidział wiele atrakcji, w tym koncert światowej gwiazdy. Poniżej przedstawiamy szczegóły!

 

Drużyna Holandii – zdobywcy Pucharu Narodów 2017 , fot. Nacho Olano
 

Na terenie Real Club de Polo de Barcelona zobaczymy 15 ekip z całego świata, a już 7 października będzie wiadomo, które państwo będzie mogło świętować zdobycie Pucharu Świata. Zeszłoroczni triumfatorzy – Holendrzy – z pewnością mają ochotę na powtórkę sukcesu, a ich szanse zwiększa Harrie Smolders, najlepszy skoczek świata wg FEI. Zawodnik niedawno wypowiedział się na temat Nations Cup: „Puchar Narodów jest wyjątkowy. Czujesz na sobie wzrok widzów, odczuwasz ich wsparcie, co jest inspirujące”. Opowiedział również o swojej ekipie: „W naszym zespole obecne są dobre wibracje. Szef ekipy, Rob Ehrens, ma pozytywne nastawienie. Zawsze patrzy w przyszłość, a cały zespół zmierza w tym samym kierunku”.

 

Harrie Smolders, fot. Nacho Olano


Holendrzy zdają sobie też sprawę z zagrożenia, jakim jest ekipa USA. To właśnie oni wywalczyli złoto podczas niedawno rozegranego konkursu drużynowego w ramach Światowych Igrzysk Jeździeckich (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ), co czyni ich poważnymi konkurentami, zwłaszcza że w tamtym roku zdobyli 2. miejsce w Pucharze Narodów. Brązowi medaliści Nations Cup 2017 – Belgowie – pojawią się w mocnym składzie, by spróbować zawalczyć i nieco wymazać z pamięci 11. miejsce na WEG. Wśród pozostałych drużyn zobaczymy też reprezentacje: Niemiec, Austrii, Francji, Kanady, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwajcarii, Szwecji i Hiszpanii.

 

Plan Real Club de Polo de Barcelona

 

PROGRAM LONGINES FEI JUMPING NATIONS CUP™ FINAL

PIĄTEK (5 października)

14:30 – Negrita Cup ("A" against the clock)

17:00 – Estrella Damm Equestrian Exhibition: Santi Serra

20:00 – Longines FEI Jumping Nations Cup™ Final – First Round ("A" not against the clock)

21:00 – Dinner during the Longines FEI Jumping Nations Cup™ Final – First Round

23:00 – Estrella Damm Equestrian Exhibition: Santi Serra

 

SOBOTA (6 października)

14:00 – Queen's Cup – Segura Viudas Trophy (Two Rounds)

17:30 – Estrella Damm Equestrian Exhibition: Santi Serra

21:00 – Longines FEI Jumping Nations Cup™ Final – Challenge Cup (Table "A" not against the clock)

21:00 – Gala Dinner during the Longines FEI Jumping Nations Cup™ Final – Challenge Cup

23:00 – Estrella Damm Equestrian Exhibition: Santi Serra

 

NIEDZIELA (7 października)

11:00 – CaixaBank Trophy (Winning Round)

13:00 – Estrella Damm Equestrian Exhibition: Santi Serra

15:00 – Longines FEI Jumping Nations Cup™ Final – Final Competition ("A" not against the clock) & Closing Ceremony

 

The PoloPark – tutaj publiczność znajdzie mnóstwo atrakcji 

 

Choć wszyscy najbardziej czekają na sportową część programu, warto wspomnieć o atrakcjach dodatkowych. W części The PoloPark (widocznej na planie obiektu) będzie można wziąć udział w różnorodnych zabawach i warsztatach kreatywnych, zjeść coś pysznego, jak również kupić m.in. rękodzieło, odzież czy pamiątki. Na najmłodszych będą czekali animatorzy, którzy opowiedzą o prawidłowym zachowaniu się przy koniach oraz zaproponują dzieciom przejażdżki na kucykach. W programie są też pokazy, które wzruszą widzów w każdym wieku. Santi Serra zaprezentuje spektakl „Fly Free”, polegający na ukazaniu koni jako wrażliwych przyjaciół człowieka. Artysta nie używa rzędu końskiego, by kontakt z koniem był jak najbardziej naturalny – liczą się gesty, spojrzenia i dźwięki.

 

Santi Serra podczas jednego z pokazów

 

Wisienką na torcie będzie koncert, który odbędzie się na samym końcu Longines FEI Jumping Nations Cup™. Wszyscy chętni będą mogli posłuchać utworów Boba Sinclara, a Real Club de Polo zamieni się w ogromny parkiet taneczny! Transmisja koncertu będzie dostępna TUTAJ. Francuski DJ wykona swoje największe hity, w tym m.in. ten:

  

 Bob Sinclar, „Rock This Party”

 

 

Czas na wielkie odliczanie do rozpoczęcia finału Longines FEI Jumping Nations Cup™, święta skoków przez przeszkody. Cóż można jeszcze dodać… „Rock This Party”!

 

Real Club de Polo de Barcelona – tutaj odbędzie się finał Pucharu Narodów 2018

 

Polskie akcenty

Podczas Finału Longines FEI Jumping Nations Cup™ nie zabraknie też polskich akcentów! Zdjęcia z ramienia FEI będzie wykonywał Polak – Łukasz Kowalski (nasz wywiad z Łukaszem można przeczytać TUTAJ), a naszą redakcję będzie reprezentować goszcząca na wielu zagranicznych imprezach fotografka Beata Wieczorkowska (jej zdjęcia można było oglądać m.in. w artykułach o Pucharze Świata w Paryżu TUTAJ, pożegnaniu ogiera Winningmood TUTAJ, czy podsumowaniu CSIO Roma Piazza di Siena TUTAJ).

Pierwszy zawodnik w rankingu FEI – Holender Harrie Smolders – wystartuje w konkursach towarzyszących na sprzedanym w 2017 roku do stajni Axela Verlooya kasztanowatym Surrimo (Stakkato – Amici/Argentinus). Tego wałacha na parkury wprowadził młody polski zawodnik Michał Tyszko. Więcej o sprzedaży tego konia pisaliśmy w TYM artykule.

 

 Get ready for the Final | Longines FEI Jumping Nations Cup™

 

 

Pomocne linki

Oficjalna strona Real Club de Polo de Barcelona

Zgłoszeni zawodnicy i konie

Wyniki

 

 

 

 

 

fot. materiały prasowe, Nacho Olano; tekst i opracowanie: equista.pl 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Surrimo