Koń z Polski dla Wicemistrza Europy 2017?

Data publikacji: 2017-10-19
Michał Tyszko & Surrimo fot. Oliwia Chmielewska
Michał Tyszko & Surrimo, MPS Jakubowice 2017

 

Kolejny koń wytrenowany w Polsce trafi do zawodnika ze ścisłej światowej czołówki? Wszystko wskazuje na to, że tak. Stawkę koni w stajni Axela Verlooya, której firmowym jeźdźcem jest Wicemistrz Europy i zwycięzca LGCT 2017 - Harrie Smolders, powiększył właśnie kasztanowaty Surrimo (Stakkato x Argentinus), którego na parkury wprowadził młody polski skoczek - Michał Tyszko. 

Hanowerski Surrimo, znany wielu kibicom ze swojego perfekcyjnego stylu, ma obecnie 10 lat i poza ciekawym pochodzeniem legitymuje się dobrą karierą sportową. Dosiadany przez Michała w 2016 roku zajął m.in. 2. miejsce w Grand Prix ogierów przy okazji MPMK w Drzonkowie, w lutym 2017 roku zajął 4. miejsce w Grand Prix CSI2* Cavaliada Lublin, a w kwietniu wywalczył również brązowy medal HPP 2016/2017. Warto dodać, że Surrimo ma licencję hodowlaną Anglo European Studbook, którą uzyskał dzięki dobrym wynikom na parkurach. 

Czy Harrie Smolders będzie już wkrótce odnosił sukcesy na kolejnym "kasztanie"? Mamy taką nadzieję i tego serdecznie życzymy Michalowi Tyszko i Joannie Rosickiej-Tyszko, którzy tak udanie wypromowali Surrimo. 

 

 

Michał Tyszko & Surrimo, Finał HPP 2016/2017, SO Łąck

 

 

Michał Tyszko & Surrimo, Grand Prix Cavaliada Lublin 2017 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Surrimo

Inspiracje

Facebook

Instagram