Longines FEI Jumping Nations Cup™ 2018: Meksykańska fala w Dublinie!

Data publikacji: 2018-08-14
Od lewej: Eugenio Garza Perez, Enrique Gonzalez, Stanny van Paesschen (szef ekipy), Patricio Pasquel i Federico Fernandez

 

10 sierpnia br. w Dublinie rozegrano ostatni etap przed Finałem etap Nations Cup. Irlandzka publiczność oczywiście najbardziej kibicowała swoim rodakom, jednak ostatecznie zwyciężyła drużyna, której nie dawano zbyt dużych szans. Całe wydarzenie było ekscytujące od początku do końca, a największe powody do radości mieli Meksykanie. Ich wygrana tak poruszyła widownię, że w jednym momencie 20 000 widzów zrobiło meksykańską falę! Poniżej można zobaczyć występ Enrique Gonzaleza i ogromną radość całej drużyny:

 

 

 

 

Za nami ostatnia odsłona zmagań 1. Dywizji przed Finałem w Barcelonie! Największą ochotę na zwycięstwo mieli zapewne Irlandczycy – przypomnijmy, że wygrali poprzedni etap w Wielkiej Brytanii (więcej o tym TUTAJ). W Dublinie musieli jednak zadowolić się 2. miejscem, współdzielonym z Francuzami i Włochami.  Rodrigo Pessoa (szef ekipy Irlandii) tak podsumował drużynę Meksyku: „Meksykanie byli niesamowici, w 2. rundzie wykazali się prawdziwą determinacją, a kiedy rywalizujesz w Pucharze Narodów, właśnie tak musisz jeździć”.

 

Enrique Gonzalez (MEX) & Chacna
 

O wyniku zadecydował występ Enrique Gonzaleza (MEX), który później podzielił się swoimi wrażeniami: „Uprawiam ten sport od bardzo dawna, ale nigdy nie przeżyłem takiego dnia jak ten!”. Federico Fernandez (MEX) również bardzo cieszył się ze zwycięstwa: „To spełnienie marzeń. Odkąd dostaliśmy zaproszenie, nie przestawaliśmy marzyć o tej chwili. Ciężko pracowaliśmy, a tutaj cieszyliśmy się każdą sekundą!”. Fernandez startował z 16-letnim wałachem Landpeter Do Feroleto (Landritter – Wynza/Wangmix) – to niesamowity duet po wyjątkowo trudnych przejściach, jednak o tym za chwilę. W składzie ekipy Meksyku wystąpili także: Eugenio Garza Perez & 10-letni wałach Victer Finn Dh Z (Va Vite – Seagmull/Stakkato), Patricio Pasquel & 11-letni wałach Babel (Billy Du Lys – Quimera/High Flyer) oraz wspomniany już Enrique Gonzalez & 11-letnia klacz Chacna (Chacco-blue – Karewa/Narew XX). Oto tabela wyników:

 

Longines FEI Jumping Nations Cup™ of Ireland, 10 sierpnia 2018 r.


1. Meksyk – 8

 • Eugenio Garza Perez & Victer Finn Dh Z – 12/0
 • Federico Fernandez & Landpeter Do Feroleto – 4/4
 • Patricio Pasquel & Babel – 0/0
 • Enrique Gonzalez & Chacna – 4/0

2. Francja – 12

 • Kevin Staut & For Joy Van't Zorgvliet Hdc – 8/4
 • Alexandra Francart & Volnay Du Boisdeville – 0/0
 • Alexis Deroubaix & Timon D'aure – 4/0
 • Mathieu Billot & Quel Filou 13 – 4/15

2. Włochy – 12

 • Luca Marziani & Tokyo Du Soleil – 0/0
 • Bruno Chimirri & Tower Mouche – 4/8
 • Piergiorgio Bucci & Diesel Gp Du Bois Madame – 8/4
 • Lorenzo De Luca & Irenice Horta – 0/4

2. Irlandia

 • Shane Sweetnam & Main Road – 0/4
 • Mark Mcauley & Utchan De Belheme – 0/EL
 • Paul O'Shea & Skara Glen's Machu Picchu – 4/4
 • Cameron Hanley & Quirex – 0/4

5. USA

6. Wielka Brytania

7. Holandia

8. Szwajcaria

Wyniki szczegółowe

 

Federico Fernandez (MEX) & Landpeter Do Feroleto 
  

Wróćmy jeszcze do Fernandeza i Landpetera. Meksykanin przeżył katastrofę lotniczą w 1987 roku – odrzutowiec przewożący członków Meksykańskiej Federacji Jeździeckiej rozbił się po starcie w Mexico City. W wyniku tego wypadku zginęły co najmniej 44 osoby, a 35 zostało rannych. Fernandez cudem przeżył, ale ślady tamtego wydarzenia są widoczne do dziś – zawodnik ma poparzoną twarz i ręce. Landpeter również nieomal zginął – koń był transportowany na zawody, niestety w trakcie jazdy kierowca koniowozu zasnął. W tym wypadku zginęła część koni, a Landpeter był poważnie ranny (jego szyja była głęboko rozcięta). Wierzchowiec z całych sił walczył o powrót do zdrowia, a jego odwaga i determinacja sprawiły, że było to możliwe.

 

Patricio Pasquel (MEX) & Babel
 

A jak prezentuje się Ranking ogólny? 1. miejsce zajmuje Belgia, jednak zwycięstwo jeszcze nie jest przesądzone – Irlandia ma teraz zaledwie 5 pkt mniej, zatem wciąż są szansę na wygraną. Poniżej można zapoznać się z tabelą:

 

Ranking ogólny Longines FEI Jumping Nations Cup™ 2018 

1. Belgia – 420
2. Irlandia – 415
3. Szwajcaria – 385
4. Francja – 372,5
5. Holandia – 360
6. Wielka Brytania – 317,5
7. Szwecja – 317,5
8. Niemcy – 315
9. Włochy – 312,5
10. Hiszpania – 275

Wyniki szczegółowe

 

Eugenio Garza Perez (MEX) & Victer Finn Dh Z 
 

Na Finał trzeba będzie niestety trochę poczekać, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.  Zwycięzców cyklu Nations Cup poznamy dopiero w październiku – Finał odbędzie się w dniach od 4 do 7 października w Barcelonie (ESP).

 

 

Przydatne linki:

Kalendarz Longines FEI Jumping Nations Cup™ Europe Division 2018

 

 

 

fot. FEI/Jon Stroud Media, tekst i opracowanie: equista.pl