Pożegnanie ogiera Winningmood (Darco – M.Unellie 15/Cassini I)

Data publikacji: 2018-05-17
 Winningmood (Darco – M.Unellie 15/Cassini I) & Luciana Diniz fot Beata Wieczorkowska Photography

 

Luciana Diniz przekazała swoim fanom ważną informację, która dotyczy ogiera Winningmood (Darco – M.Unellie 15/Cassini I). Koń oficjalnie kończy karierę sportową, ale to niekoniecznie wiąże się ze spokojną emeryturą. Co czeka tego utytułowanego ogiera rasy BWP?

 

Materiał video 'Thank You Winny' umieszczony na oficjalnym kanale YT Luciany Diniz

 

Winningmood urodził się w 1999 r., a biorąc pod uwagę jego przodków, od początku był skazany na sukces. Ojciec – Darco  (Lugano van la Roche x Codex) – dał wiele końskich gwiazd, jak np. Parco, Non Stop czy Narcotique de Muze. Z kolei matka – M.Unellie 15 – była córką skokowej legendy, ogiera Cassini I. Wystarczy dodać, że urodziła aż 7 koni, które osiągały sukcesy nawet w najtrudniejszych konkursach 145-160 cm oraz uznanego ogiera Chippendale Z (Cento). Więcej o tym urodziwym ogierze oraz dostępności jego nasienia pisaliśmy TUTAJ.

 

Wzruszające pożegnanie i ostatnia runda honorowa w pamiątkowej derce 'Thank You Winny' 

 

19-letni ogier sprawdził się w sporcie – wygrywał np. Grand Prix LGCT w Madrycie (2015 r.) czy w Wiedniu (2015 r.), był też finalistą ME. Przez lata Winningmood zapracował sobie na opinię dobrego reproduktora wśród hodowców – zarejestrowano po nim kilkaset sztuk potomstwa.

Ostatni występ Winningmooda można było podziwiać podczas LONGINES FEI World Cup™ Finals Paris 2018. Pod wieloletnią amazonką, znaną zawodniczką i reprezentantką Portugali Lucianą Diniz, ostatni raz skakał w konkursach CSI2* rozegranych przy Finale Pucharu Świata w Paryżu. W uroczystym pożegnaniu tego zasłużonego konia wziął również udział jego wcześniejszy jeździec Ludo Philippaerts, właściciel ogiera Edouard de Rothschild oraz luzak Vlademir Wickert. Wszystko zakończyło się rundą honorową Luciany Diniz & Winningmooda w dekoracyjnej derce z napisem 'Thank You Winny'. Publiczność okazała wielkie wzruszenie podczas zakończenia ceremonii, kiedy puszczony luzem ogier zrobił to, co lubi najbardziej: wesoło galopował, brykał oraz wytarzał się ostatni raz na tego typu arenie. 

Co teraz stanie się z ogierem? Oto co napisała Luciana Diniz na swoim FB:  „Ma 19 lat, ale wciąż jest silny i wkrótce zacznie się jego nowa przygoda – zostanie reproduktorem w stadninie Haras du Meautry w Deauville. Sądzicie, że tak aktywny koń będzie szczęśliwy w nowym życiu?”. 

 

Puszczony luzem ogier przed paryską publicznością

 

 

Trzymamy kciuki za dalszą długą i ciekawą karierę hodowlaną! Thank You Winny!

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Beata Wieczorkowska 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Cassini I

Darco

Winningmood v.d. Arenberg (Cavalor's Winningmood)