Czy słynny Winningmood w sezonie 2017 będzie dostępny dla hodowców?

Data publikacji: 2017-02-22
Luciana Diniz & Winningmood fot. Oliwia Chmielewska
Luciana Diniz & Winningmood w drodze po zwycięstwo, LGCT Vienna Masters 2015, fot. Oliwia Chmielewska

 

To już pewne. W sezonie 2017 mrożone nasienie ogiera Winningmood (Darco x Cassini I), na którym wiele sukcesy odnosiła Luciana Diniz, będzie łatwiej dostępne. Portugalska zawodniczka, mieszkająca na stałe w Niemczech, wraz z Fit For Fun, Lennoxem i Stakkatan, przebywa obecnie na Florydzie, gdzie wraca do startów po kontuzji kostki. Czwarty z grona jej podstawowych koni - siwy Winningmood pozostał w Niemczech i trafił do stacji ogierów Hengstation Beerbaum, która od marca 2017 roku będzie sprzedawać jego mrożone nasienie w cenie 1500 euro (1200 euro zwrotu w przypadku niezaźrbienia się klaczy).

 

Winningmood (Darco x Cassini I), fot. Hengstation Beerbaum

 

Winningmood urodził się w Belgii - jego ojcem jest legendarny Darco (Lugano van la Roche x Codex) - ojciec całej plejady gwiazd konkurencji skoków takich jak Parco, Non Stop czy Narcotique de Muze, natomiast matką M.Unnelie - córka innej skokowej legendy, ogiera Cassini I i matka aż siedmiu koni z powodzeniem startujących w najtrudniejszych konkursach 145-160 cm oraz uznanego ogiera Chippendale Z (Cento).

 

Chwytający za oko, dysponujący dużą siłą skoku i bardzo waleczny Winningmood jest już sprawdzony nie tylko w sporcie (wygrywał m.in. Grand Prix LGCT w Madrycie czy w Wiedniu, był też finalistą ME), ale również w hodowli. W rozmaitych zachodnioeuropejskich związkach rasowych jest po nim zarejestrowane kilkaset sztuk potomstwa z czego kilka uznanych ogierów. Do wyróżniających się synów Winningmooda można z pewnością zaliczyć rosłego, siwego Game Boy D (od klaczy po Pavarotti van de Helle), który sam nie tylko jest uznany w związku BWP, ale jeszcze ma na koncie udane starty w konkursach 150 cm (obecnie startuje pod amatorką). 

 

 

Źródło: Hengstation Beerbaum

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Darco

Winningmood v.d. Arenberg (Cavalor's Winningmood)