Trzy nowe ogiery w Hengstation Beerbaum w sezonie 2017!

Data publikacji: 2017-01-17
L.B. Convall fot. Hengstation Beerbaum
W 2017 roku hodowcy będą mieli do dyspozycji m.in. zwycięzcę Grand Prix Aachen 2016, urodziwego og. L.B. Convall 

 

Jedna z największych niemieckich stacji ogierów - Hengstation Beerbaum, w sezonie 2017 będzie oferować trzy nowe ogiery. Ich sylwetki przybliżamy poniżej. 

 

L.B. Convall (Colman x Cascavelle) ur. 2007

Pierwszym w gronie debiutantów jest dziesięcioletni, holsztyński L.B. Convall. Ten efektowny siwy ogier zyskał ogromną popularność po zwycięstwie w Grand Prix CSIO5* Aachen latem 2016 roku. Ojcem Convalla jest Colman po Carthago, natomiast matką Irette po Cascavelle, nazywany czasem w Holsztynie "ojcem matek". 

W sezonie 2017 będzie dostępne nasienie świeże og. L.B. Convall w cenie 1500 euro (w Niemczech 750 eur przedpłaty i 750 euro po stwierdzeniu źrebności, w pozostałych krajach całość kwoty płatna "z góry").

 

Philipp Weishaupt (GER) & L.B. Convall wygrywają Grand Prix Aachen 2016

 

Comme Le Pere (Comme Il Faut x Contender) ur. 2014

Drugim z ogierów, które w bieżącym sezonie zadebiutują w hodowli jest młodziutki, zaledwie trzyletni Comme Le Pere. Ten urodziwy młody koń ma bardzo ciekawe pochodzenie - jego ojcem jest Comme Il Faut - syn legendarnej klaczy Ratina Z i niemniej zasłużonego og. Cornet Obolensky, który świetnie radzi sobie w konkursach Grand Prix na zawodach rangi 5* (w sezonie 2016 wygrał m.in. Grand Prix LGCT w Wiedniu). Matka Comme Le Pere to córka epokowego Contendera (ojciec takich koni jak Carlo czy Checkmate) i jednocześnie pełna siostra uznanego Completto, chodzącego z powodzeniem konkursy 145 cm. 

Cena nasienia w sezonie 800 euro (sprzedaż na zasadach takich jak w przypadku L.B. Convall)

 

Comme Le Pere fot. Equitaris/Hengstation Beerbaum

 

De Beau (De Niro x Sandro Hit) ur. 2014

Ostatnim z trójki debiutantów jest ogier ujeżdżeniowy - De Beau. Syn legendarnego De Niro, który niestety nie jest już aktywny w hodowli i córki Sandro Hita imponuje nie tylko eksterierem, nowoczesnym typem, ale przede wszystkim jakością podstawowych chodów. 

W sezonie 2017 nasienie De Beau kosztuje 900 euro (całość płatna z góry). 

 

De Beau - Korung Oldenburski 2016

 

Pełna oferta stacji Hengstation Beerbaum jest dostępna pod adresem www.ludger-beerbaum.de/hengstation

 

 

Katalog Hengstation Beerbaum 2017 

 

 

fot. Hengstation Beerbaum

 

 

Konie - zobacz rodowody

Comme Le Pere

De Beau

LB Convall