Romanov dla hodowców!

Data publikacji: 2017-03-05
Bertram Allen & Romanov LGCT Antwerp 2016 fot. Oliwia Chmielewska
Bertram Allen & Romanov, LGCT Antwerpia 2016

 

Kolejny zasłużony i bardzo pozytywnie sprawdzony w sporcie ogier będzie od sezonu 2017 dostepny dla hodowców! Do grona powszechnie dostępnych dołącza właśnie Romanov kasztanowaty syn epokowego og. Heartbreaker od klaczy Narzisse po Fedor (Darco). 

Ten chwytający za oko koń przez lata udanie startował w natrudniejszych konkursach na całym świecie. Na międzynarodowych parkurach najpierw dosiadał go Brytyjczyk Phillip Spivey, a później Irlandczycy Billy Twomey i jego młodszy kolega z reprezentacji Bertram Allen. Łącznie na najwyższym poziomie (konkursy 145 cm i wyższe) Romanov startował przez dziewięć sezonów (!), tylko w ostatnich latach wygrywając m.in. konkurs Prix Sellier Hermes, CSI5* Paryż (2015 i 2016) czy Grand Prix LGCT Paryż 2015. Romanov słynął z doskonałej techniki skoku, zwłaszcza przednich nóg, dużej elastyczności i zwrotności - stąd jego skuteczność w rozgrywkach i tzw. konkursach szybkości. 

W przypadku Romanova dobry charakter i sukcesy sportowe uzupełnia doskonały rodowód. Jest on synem wspaniałego Heartbreakera - ojca m.in. ogierów Quasimod vd Molendeerf, Toulon czy wspaniałej klaczy Rabanna van Costersveld - matki og. Cornet Obolensky. Ponadto matka Romanova - Narzisse, po mieczu wnuczka Darco, dała oprócz niego aż cztery konie chodzące konkursy skokowe 140 cm i wyższe, w tym uznanego w KWPN pełnego brata Romanova - og. Westminster. Warto też zauważyć, że choć formalnie Romanov to koń rasy KWPN to jednak reprezentuje świetny holsztyński stamm 2027, z którego wywodzi się m.in. zwycięzca Korungu Holsztyńskiego 2004 - Canto (Canturo) czy uznany w tym związku Catoo (Con Air). 

 

Bertram Allen (IRL) & Romanov - LGCT Paryż 2015

 

 

 

W tej chwili Romanov jest uznany m.in. przez AES i KWPN. Mimo ograniczonego użycia w hodowli Romanov dochował się już grupy potomków z powodzeniem startujących w konkursach 140 cm i wyższych. 

W sezonie 2017 będzie on stacjonował w Irlandii - cenę nasienia ustalono na 1200 euro, a można je zamawiać TUTAJ

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Heartbreaker

Romanov II