Koniec kariery wałacha H&M All In

Data publikacji: 2023-02-16
Peder Fredricson & H&M All In, fot Dava Palej Timeless Photography
Peder Fredricson (SWE) & H&M All In (Kashmir van Schuttershof x Andiamo Z)Wałach H&M All In (Kashmir van Schuttershof – Fortune/Andiamo Z), przez lata podstawowy koń Pedera Fredricsona (SWE), właśnie udaje się na zasłużoną emeryturę, o czym na Instagramie poinformował zespół H&M – We Love Horses. Obecnie 17-letni H&M All In może pochwalić się naprawdę imponującą kolekcją medali, dlatego tym trudniej uwierzyć w to, że kiedyś ten koń budził przerażenie!Peder Fredricson (SWE) & H&M All In (Kashmir van Schuttershof x Andiamo Z)
H&M All In
(2006, sBs, hod. Bas Huijbregts) – lub pieszczotliwie Allan – dotarł do sportu na poziomie międzynarodowym w 2013 r., w czym towarzyszył mu Nicola Philippaerts (BEL). W tym samym roku po wodze sięgnął Peder Fredricson (SWE), który szybko mianował Allana swoim podstawowym koniem. Duet zdobył np.
srebro olimpijskie w Rio de Janeiro (2016) oraz złoto i srebro podczas Mistrzostw Europy w Göteborgu (2017), ponadto Fredricson planował zabrać tego wałacha na Światowe Igrzyska Jeździeckie w Tryonie (2018). Ostatecznie Szwed postawił na innego konia, a powodem była chęć oszczędzania Allana po jego przejściach zdrowotnych – mowa tu o ciężkiej operacji kolki po Rio oraz późniejszych problemach ze stawem skokowym. Na szczęście H&M All In ponownie wrócił do pełni sił, by móc zdobywać następne medale, o czym świadczą jego kolejne wyniki. W 2019 r. duet np. przyczynił się do wywalczenia drużynowego brązu w finale Nations Cup w Barcelonie (2019), do tego wygrał pierwszą odsłonę konkursu Grand Prix LGCT w Sztokholmie (2019) oraz etap Nations Cup w Falsterbo (2019). Potem Peder Fredricson & H&M All In sięgnęli jeszcze po srebro i złoto olimpijskie (2021), a w zeszłym roku przyczynili się do zdobycia mistrzostwa świata przez ekipę Szwecji (2022). Ich ostatnim wspólnym startem były październikowe zawody LGCT w Rijadzie (2022).#FFF; border: 0; border-radius: 3px; box-shadow: 0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width: 540px; min-width: 326px; padding: 0; width: calc(100% - 2px);">
Wpis na koncie H&M – We Love Horses 
Wałach zdobył nagrody pieniężne o łącznej wartości ok. 1,3 mln euro, co jednak byłoby niemożliwe bez cierpliwości i ogromnej pracy włożonej w trening tego konia. Bas Huijbregts, hodowca Allana, twierdzi, że za młodu H&M All In był wręcz przerażający, a początki pracy pod siodłem były prawdziwym horrorem. Nicola Philippaerts i Peder Fredricson zdołali tak pokierować szkoleniem tego wałacha, by mógł on rozwinąć się pod każdym kątem, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Teraz przyszedł czas na oficjalne wycofanie Allana ze sportu, by koń mógł cieszyć się naprawdę zasłużonym odpoczynkiem. Życzymy zdrowia i wielu, wielu lat spokojnej emerytury! Peder Fredricson (SWE) & H&M All In (Kashmir van Schuttershof x Andiamo Z)

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography