LGCT Stockholm 2019: Wielki sukces Pedera Fredricsona!

Data publikacji: 2019-06-16
Peder Fredricson (SWE) & H&M All In fot. Dava Palej Timeless Photography
Peder Fredricson (SWE) & H&M All InWiadomo już, że Peder Fredricson (SWE) przeszedł do historii jako pierwszy zwycięzca Longines Global Champions Tour Grand Prix of Stockholm! W tym sezonie stolica Szwecji dołączyła do pozostałych miast LGCT – przypomnijmy, że na swoją kolej czekają także pozostałe debiutujące miejscowości, czyli Montreal (CAN ) i Nowy Jork (USA). W dniach od 13 do 16 czerwca br. na terenie Stadionu Olimpijskiego kibice mogli oglądać najlepszych zawodników z całego świata, a choć był to debiut Sztokholmu jako gospodarza LGCT, nie było żadnej taryfy ulgowej – wszystko musiało być zorganizowane na najwyższym poziomie, w tym także tak bardzo wyczekiwany konkurs Grand Prix. Poniżej można zapoznać się z naszym podsumowaniem, wynikami oraz zdjęciami. 

 


Podium Grand Prix LGCL Stockholm 2019: Malin Baryard-Johnsson (SWE), Peder Fredricson (SWE) & Jos Verlooy (BEL)Wygrana Szweda i 2. miejsce jego rodaczki podczas pierwszego LGCT w Sztokholmie – dla gospodarzy był to wymarzony scenariusz! W starciu udział wzięło 33 zawodników, z czego 10 awansowało do II rundy, a o wszystkim zadecydował czas. Zwycięstwo przypadło Pederowi Fredricsonowi (SWE) & 13-letniemu wałachowi H&M All In (Kashmir van Schuttershof – Fortune/Andiamo Z), co wywołało burzę braw i prawdziwe szaleństwo! Pierwszy triumfator LGCT w Szwecji powiedział: „Dziś czuję, że to największe zwycięstwo. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, wygranie przed szwedzką publicznością to rewelacyjne uczucie. To najlepsza widownia na świecie – dziękuję za dzisiejsze przybycie. Jestem szczęśliwy i bardzo wdzięczny za to, że mamy w Szwecji kolejne świetne zawody”. Tym samym skoczek dostał się do listopadowego konkursu LGCT Super Grand Prix, który odbędzie się w ramach GC Playoffs. Na 2. miejscu znalazła się Malin Baryard-Johnsson (SWE) & 11-letnia klacz H&M Indiana (Kashmir van Schuttershof – Halifax/Animo's Hallo), a na 3. pozycji uplasował się Jos Verlooy (BEL) & 14-letni ogier Caracas (Casall – Colthaga/Colman). Wypełniony po brzegi stadion „skakał” razem z każdym zawodnikiem, wstrzymywał oddech albo gromko oklaskiwał udane przejazdy.
Niezbyt często mamy okazję zobaczyć tak ogromne zaangażowanie publiczności. Warto wspomnieć, że podczas ceremonii dekoracji zwyczajowo odtwarza się hymn w wersji instrumentalnej, a na szwedzkim stadionie nie było ani jednej osoby, która nie przyłączyłaby się do wspólnego śpiewania, co u wielu osób wycisnęło łzy wzruszenia.


Malin Baryard-Johnsson (SWE) & H&M IndianaWyniki ósmej kwalifikacji LGCT

LGCT Grand Prix, Sztokholm, 15 czerwca

1. Peder Fredricson (SWE) & H&M All In – 0/0; 33,95

2. Malin Baryard-Johnsson (SWE) & H&M Indiana – 0/0; 35,36

3. Jos Verlooy (BEL) & Caracas – 0/0; 36,82

4. Frank Schuttert (NED) & Lyonel D – 0/0; 36,90

5. Leopold Van Asten (NED) & VDL Groep Miss Untouchable – 0/0; 37,33

6. Michael G Duffy (IRL) & Lapuccino – 0/0; 38,58

7. Wilm Vermeir (BEL) & DM Jacqmotte – 0/4; 37,35

8. Ben Maher (GBR) & Concona – 0/4; 37,91

9. Marco Kutscher (GER) & Chades of Blue – 0/4; 37,94

10. Lorenzo De Luca (ITA) & Ensor de Litrange LXII – 0/4; 43,24

Wyniki szczegółowe

Plan parkuru

Lista startowa


Peder Fredricson (SWE) & H&M All In

 

Jos Verlooy (BEL) & CaracasDaniel Deusser (GER)
i Pieter Devos (BEL) ani drgnęli – ostatnie spotkanie w żaden sposób nie wpłynęło na ich pozycje. Zwycięstwo w Sztokholmie sprawiło, że Peder Fredricson (SWE) wskoczył na 3. miejsce, a awans przytrafił się także Benowi Maherowi (GBR), który poprzednio zajmował 5. pozycję. Spadki zaliczyli Niels Bruynseels (BEL) oraz Maikel van der Vleuten (NED), natomiast Scott Brash (GBR) utrzymał dotychczasowe miejsce. W pierwszej dziesiątce znaleźli się Malin Baryard-Johnsson (SWE), Jos Verlooy (BEL) i Jérôme Guery (BEL), poza nią Marcus Ehning (GER), Bart Bles (NED) i Harrie Smolders (NED).


Frank Schuttert (NED) & Lyonel DRanking LGCT 2019

1. Daniel Deusser (GER) – 190

2. Pieter Devos (BEL) – 178

3. Peder Fredricson (SWE) – 160

4. Ben Maher (GBR) – 150

5. Niels Bruynseels (BEL) – 134

6. Maikel van der Vleuten (NED) – 128

7. Scott Brash (GBR) – 125

8. Malin Baryard-Johnsson (SWE) – 124

9. Jos Verlooy (BEL) – 119

10. Jérôme Guery (BEL) – 108

Ranking szczegółowy


Peder Fredricson (SWE) & H&M All InSztokholm spisał się na medal, jednak ten sezon Longines Global Champions Tour pędzi dalej! Następne spotkanie odbędzie się w dniach 20 do 22 czerwca, a gospodarzem będą miejscowości Cascais i Estoril w Portugalii


Podium Grand Prix LGCL Stockholm 2019: Malin Brayard-Johnsson (SWE), Peder Fredricson (SWE) & Jos Verlooy (BEL)

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography