Niesamowita nowa lokalizacja w kalendarzu LGCT 2019!

Data publikacji: 2019-02-05
Niesamowita nowa lokalizacja w kalendarzu LGCT 2019! fot, LGCT

 

Longines Global Champions Tour nie przestaje zaskakiwać – okazuje się, że tegorocznego zwycięzcę cyklu poznamy w zupełnie nowej lokalizacji! Wspominaliśmy już o tym, że do prestiżowego grona miast LGCT dołączyły 2 nowe lokalizacje (Sztokholm i Montreal), a teraz ujawniono, gdzie odbędzie się finał LGCT 2019. Ostatnim debiutantem tegorocznej odsłony zawodów będzie Nowy Jork (USA)

 

GCL Super Cup Final 2019

 

 

Finał w Nowym Jorku rozpocznie się 27 września, a zmagania zostaną rozegrane na Wyspie Gubernatorów (Governors Island). Dawniej mieściła się tu baza wojskowa, dziś jest to lubiane miejsce odpoczynku i spotkań, jak również centrum sportu, sztuki i kultury. Wyspa nie jest zbyt duża (70 ha), za to widać z niej m.in. Statuę Wolności czy panoramę Dolnego Manhattanu (Lower Manhattan). Ciekawostką jest to, że na wyspę można dostać się tylko w jeden sposób – należy skorzystać z kursującego przez cały dzień promu, przy czym dotyczy to jedynie sezonu (od 1 maja do 31 października – poza tym okresem wyspa jest niedostępna). 

 

Jedno z największych miast świata musi jednak poczekać, ponieważ w tej chwili trwa odliczanie do 1. odsłony Longines Global Champions Tour, która odbędzie się w dniach od 28 lutego do 3 marca br. Gospodarzem będzie Doha (QAT), czyli miasto, w którym ogłoszono zwycięzcę LGCT 2018.

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. LGCT