Nowa lokalizacja Longines Global Champion Tour!

Data publikacji: 2018-07-10

 

Słynne zawody Longines Global Champion Tour rozszerzają się o kolejną lokalizację! Nowo wybrane miasto zadebiutuje w czerwcu 2019 r., dzięki czemu dołączy do takich miejsc jak Monako, Paryż, Szanghaj, Saint-Tropez, Miami Beach czy Madryt, a także zapewni sobie 5-letnią obecność w kalendarzu LGCT.

 

Nowy etap LGCT będzie rozgrywany na nowoczesnym Stadionie Olimpijskim, który obecnie jest w stanie pomieścić 14 500 widzów! Obiekt otwarto w 1912 r., a już w tym samym roku zorganizowano tu Igrzyska Olimpijskie, na których nie zabrakło polskiego akcentu! Polak Karol Rómmel, późniejszy podpułkownik kawalerii Wojska Polskiego, zajął wtedy 9. miejsce w skokach przez przeszkody. To nie jedyne ważne wydarzenie sportowe – w 1956 r. rozegrano tu kolejne Igrzyska Olimpijskie, a w 1990 r. World Equestrian Games.

 

Od 13 do 16 czerwca 2019 r. oczy świata będą skierowane na… Sztokholm! Stolica Szwecji oficjalnie znalazła się na mapie LGCT, a władze miasta i organizatorzy nie kryją radości. Johan Pagerup (dyrektor generalny głównego organizatora, firmy Sport & Evenemang) powiedział: „Stadion Olimpijski w Sztokholmie jest imponującym tłem i ważnym miejscem historycznym, a przez lata pokazywał, że jest najlepszym miejscem na wielkie imprezy”.

 

Stadion Olimpijski w Sztokholmie, fot. gcglobalchampions.com 
 

Znalezienie się w kalendarzu LGCT jeszcze bardziej wzmocni pozycję Sztokholmu na arenie międzynarodowej, a dodatkowo wpłynie na popularyzację jeździectwa w Szwecji. Organizator zaplanował także inauguracyjną odsłonę Stockholm Horse Week – będzie to doskonała okazja do porozmawiania i poszerzenia wiedzy, a to wszystko w towarzystwie ludzi na co dzień związanych z jeździectwem oraz znawców tego tematu.

 

 

 

 

fot. pixabay.com (zdjęcie główne), gcglobalchampions.com (zdjęcie Stadionu); tekst i opracowanie: equista.pl