Baborówko Horse Sale Show 2018: Nie zabraknie znanych nazwisk!

Data publikacji: 2018-09-25
Juwentus (La Calidad – Jaksa/Drawid) BHSS
Juwentus (La Calidad – Jaksa/Drawid)

 

Niecały tydzień pozostał do Baborówko Horse Sale Show, które odbywać się będzie w dniach 27.09-30.09.2018. Będzie to weekend pełen emocji, również ze względu na Finał Pucharu Polski WKKW oraz aukcję koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Na liście startowej znajdziemy 150 nazwisk zawodników z 7 krajów: Polski, Czech, Szwecji, Danii, Niemiec, Włoch, Finlandii i Węgier. Rozegrane zostaną trzy konkursy międzynarodowe: CIC1*, CIC2* i CIC3*, a także konkursy krajowe L i P. Rozpoczniemy próbą ujeżdżenia, która została podzielona na dwa dni, następnie sobotnia próba terenowa i wieńczące w niedzielę zawody skoki przez przeszkody. Łącznie przez tych kilka dni będziemy mogli oglądać zmagania prawie 230 koni. 

 

 

W Finale PP WKKW 2018 zawodnicy powalczą w sześciu kategoriach wiekowych oraz kategorii klubowej. Po szesnastu eliminacjach na pozycji lidera w najwyższej kategorii jest Mateusz Kiempa (CSJ Coval), któremu już przed Finałem udało się zdobyć komplet punktów, co w historii tej rywalizacji jeszcze się nie zdarzyło. Na drugim miejscu plasuje się Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian), a za nią - reprezentant gospodarzy - Paweł Warszawski (SJ Baborówko). 

 

Mateusz Kiempa & Libertina (Con Sherry - Libra/West)

 

Na starcie podczas BHSS zobaczymy wielu znamienitych zawodników. Między innymi będzie to znany i regularnie odwiedzający Baborówko Andreas Dibowski (GER), 26. zawodnik rankingu FEI. Na swoim koncie ma drużynowy złoty medal podczas IO w Hong Kongu (2008), dwa zwycięstwa podczas Mistrzostw Europy (Malmo 2013, Luhmuehlen 2011) oraz wygraną w prestiżowym konkursie CCI4* w Luhmuehlen (GER). 

 

Sara Algotsson Ostholt (SWE) na siwej klaczy Wega (Irco Mena - La Fair/Labrador 588)

 

Swoją obecność w powiecie szamotulskim potwierdziła szwedzka zawodniczka Sara Algotsson Ostholt, obecnie 59. w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich (Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012, Ateny 2004), zdobywczyni srebrnego medalu (indywidualnie) podczas IO w Londynie (2014) oraz srebrnego medalu (drużynowo) podczas Mistrzostw Europy Seniorów WKKW, rozgrywanych w 2017 w Strzegomiu. 

Na liście zgłoszeń widnieją także takie nazwiska jak Niklas Lindback (SWE) oraz Stephanie Bohe (GER), która zwyciężyła konkurs CIC1* podczas tegorocznego Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. 

 

Stephanie Böhe (GER) & Romance P (Romanov Blue Hors - Quandela/Quando-Quando)

 

Nie zabraknie również czołowych polskich zawodników, takich jak: Jan Kamiński (Milanowska Fundacja Na Rzecz Edukacji i Sportu), który w tym roku uzyskał tytuł Mistrza Polski Seniorów; Paweł Spisak (JKS Dako-Galant), czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich ((Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012, Hong Kong 2008, Ateny 2004), multimedalista MP, który na rozgrywanych niedawno Światowych Igrzyskach Jeździeckich (World Equestrian Games) uplasował się na wysokiej 22. pozycji; Mateusz Kiempa (CSJ Coval), zajmujący aktualnie najwyższą wśród Polaków (161.) pozycję w rankingu FEI, który podczas tegorocznego Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zwyciężył w konkursie CIC2*; oraz reprezentant gospodarzy, Paweł Warszawski, pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów, który w rankingu Pucharu Polski WKKW zwyciężył do tej pory czterokrotnie. 

 

Zabytkowa stodola w której odbywa się aukcja Baborówko Horse Sale Show

 

Równolegle z zawodami odbywać się będzie aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Katalog koni można znaleźć TUTAJ. Jak mówi dyrektor wydarzenia, Henryk Święcicki jr.: „ W tym roku aukcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem sprzedających. Ostatecznie do aukcji przyjętych zostało siedemnaście koni, które wezmą udział w sobotniej licytacji.Konie hodowane i trenowane w Polsce coraz częściej osiągają znakomite wyniki na międzynarodowych arenach pod polskimi i zagranicznymi zawodnikami. Jednym z celów aukcji jest to, żeby promować polskie konie sportowe, dlatego liczymy, że aukcja będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem osób kupujących.” Licytacja będzie miała miejsce w sobotę, od godz. 20:30, natomiast jazdy testowe odbywać się będą w czwartek i w piątek. O tym, jak kupić konia na aukcji pisaliśmy TUTAJ.

 

Ponadto, organizatorzy jak zawsze zadbali osoby odwiedzające wydarzenie, niekoniecznie związane bezpośrednio z końmi, dlatego zapewniają szereg atrakcji dla małych i dużych przez cały weekend.

 

Zgłoszeni zawodnicy i konie:

BHSS CIC3*

BHSS CIC2*

BHSS CIC1*

BHSS ZK L i ZK P

 

 

Przydatne linki:

Baborówko Horse Sale Show – oficjalna strona internetowa 

Baborówko Horse Sale Show – fanpage na Facebooku 

Katalog koni Baborówko Horse Sale Show

Baborówko Horse Sale Show 2017 wyniki aukcji

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, materiały prasowe