Baborówko Horse Sale Show 2017 - wyniki aukcji

Data publikacji: 2017-10-04
Baborówko Horse Sale Show 2017 - wyniki aukcji

 

30 września w zabytkowej i klimatycznej stodole przy Pałacu Baborówko odbyła się aukcja koni wierzchowych - Baborówko Horse Sale Show 2017. To już druga odsłona aukcji koni wierzchowych z przeznaczeniem do skoków i wkkw, o pierwszej Baborówko Horse Sale Show 2016 pisaliśmy TUTAJ. Podczas tegorocznej edycji na sprzedaż zostało wystawione 12 wyselekcjonowanych koni sportowych (szczegółowa lista TUTAJ). Wszystkie zainteresowane licytacją osoby mogły zapoznać się dokładnie z ofertą koni wcześniej, dzięki publikacji materiałów promocyjnych (w tym oficjalnego katalogu) w prasie oraz mediach społecznościowych. Od czwartku 28 września, podczas rozgrywanych międzynarodowych zawodów WKKW, każdy potencjalny kupiec mógł w ramach jazd testowych zapoznać się z wierzchowcem oraz jego oficjalnymi badaniami weterynaryjnymi. W sobotnie popołudnie, na kilka godzin przez aukcja, większość koni zostało zaprezentowane pod siodłem na przeszkodach parkurowych i krosowych przy publiczności zgromadzonej na zawodach. Taka forma oficjalnej prezentacji wierzchowców z pewnością przyczyniła się do sukcesu tegorocznej aukcji! Poniżej prezentujemy relację fotograficzną oraz oficjalne wyniki Baborówko Horse Sale Show 2017.

 

Quentin (Quintero - Alessandra/Clearway) podczas oficjalnego pokazu

 

 
Modena (Szkrab - Mocca/Baryt)

 

Zabytkowa stodoła została udekoronowana kwiatami oraz oświetlona

 

Wnętrze stodoły wypełniło się już przed rozpoczęciem aukcji. Samą licytację prowadził Michał Romanowski w asyście spikera zawodów Eda Holloway'a. Zainteresowanie aukcją było bardzo duże, potencjalni klienci chętnie licytowali i tylko jeden koń (Admirał, Vis Versa - Aragona/Szał) nie osiągnął ceny wywoławczej i wrócił do stajni. Z wszystkich prezentowanych 11 koni (Sentido, Huzar - Sorbona/Emir - został wycofany przez aukcją) zostało sprzedanych 10 wierzchowców, w tym 3 zostały sprzedane za granicę, 4 znalazły dom w Polsce, a kolejne 3 zostały odkupione przez właścicieli. Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki aukcji.

 

Oficjalne wyniki aukcji Baborówko Horse Sale Show 2017 są następujące:

1. Monito (San Luis xx - Moldau III/Shahir) 42.000 zł (odkupiony przez właściciela)

2. Quentin (Quintero - Alessandra/Clearway) 41.000 zł (Słowacja)

3. Tissot (Cassilio - Talia/Landjonker S) 63.000 zł (Niemcy)

4. Modena (Szkrab - Mocca/Baryt) 55.000 zł (Szwajcaria)

5. Emon (Frazes - Emarilla/Decoration) 29.000 (Polska)

6. Qualtender (Quality - Venice IV/Contender) 30.000 (Polska)

7. Sentido (Huzar - Sorbona/Emir) wycofany przed aukcją

8. Sydney (Bolshoi - Simone/Corland) 122.000  (odkupiony przez właściciela)

9. Admirał (Vis Versa - Aragona/Szał) (nie uzyskał ceny wywoławczej)

10. Mystique (Mylord Carthago - Mona IX/Concerto II) 49.000 zł (odkupiony przez właściciela)

11. Fleur (Cayado - Urmel/Leonce) 18.000 zł (Polska)

12. Cassens Coco Valentina (Canstakko - Carstens Carla/Calido II) 124.000 zł (Polska)

 

Tissot (Cassilio - Talia/Landjonker S) sprzedany do Niemiec 

 

Emon (Frazes - Emarilla/Decoration) sprzedany do Polski 

 

Najdroższy koń aukcji - Cassens Coco Valentina (Canstakko - Carstens Carla/Calido II) sprzedana za 124.000 zł

 

Tak o samej aukcji i jej wyniku mówi jeden z organizatorów - Henryk Święcicki jr:

'Jesteśmy zadowoleni z wyników sobotniej aukcji podczas Baborówko Horse Sale Show 2017. Widzimy zapotrzebowanie na wydarzenia, które są przestrzenią, w której mogą spotkać się hodowcy i właściciele koni oraz potencjalni kupcy. Mamy pozytywne informacje zwrotne od zawodników, którzy jeżdżą konie zakupione podczas zeszłorocznej aukcji Baborówko Horse Sale Show. Wierzymy, że z końmi sprzedanymi w tym roku w Baborówku będzie podobnie i że z roku na rok popularność aukcji podczas Baborówko Horse Sale Show będzie rosnąć.' 

Podsumowując aukcję warto podkreślić wysoki poziom jej przygotowania. Dobre jakościowo zdjęcia, eleganckie katalogi wydane w dwóch językach, ciekawa prezentacja koni przed aukcją i wreszcie piękny ring aukcyjny oraz płynnie prowadzona, dwujęzyczna licytacja - to wszystko mogło się podobać i nie odbiegało na pewno od standardu europejskiego. Wynik tegorocznej aukcji oraz ożywiona licytacja koni wróży z pewnością coraz większe zainteresowanie dla kolejnych jej edycji. Życzymy organizatorom dalszego rozwoju tego ciekawego przedsięwzięcia!

 

 

 

fot. Dava Palej Timeless Photography/equista.pl