Niezbędnik kibica: Baborówko Horse Sale Show 2017

Data publikacji: 2017-09-29
Niezbędnik kibica: Baborówko Horse Sale Show 2017

 

Od 29 września do 1 października w wielkopolskim Baborówku, oddalonym zaledwie 35 hm od Poznania, odbywać się będzie druga edycja międzynarodowych zawodów WKKW, połączonych z aukcją koni sportowych - Baborówko Horse Sale Show 2017. Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie Finał Pucharu Polski WKKW. Bardzo miło nam poinformować, że objęliśmy patronat medialny nad tym wydarzeniem! Przydatne informacje dotyczące tego wydarzenia zamieszczamy w naszym artykule z cyklu "Niezbędniku kibica".


 

Baborówko Horse Sale Show 2017 - podstawowe informacje

Baborówko Horse Sale Show to międzynarodowe zawody jeździeckie, rozgrywane w konkurencji WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego). Zawodnicy będą rywalizować w 4 klasach - od L do CIC2*. Konkurencja ta swoją rozpoznawalność zawdzięcza widowiskowej próbie terenowej, zwanej krosem. W jej trakcie zawodnicy pokonują kilkukilometrową i zróżnicowaną trasę, na której rozlokowano przeszkody stałe. Jest to bardzo widowiskowy etap rywalizacji, ale również bardzo trudny technicznie, wymagający doskonałego przygotowania jeźdźca i konia. W tym roku w ramach tego wydarzenia zostanie również rozegrany Finał Pucharu Polski w WKKW w pięciu kategoriach (Młodzików, Amatorów, Juniorów Młodszych, Juniorów i Seniorów).

 

 

Program

Program sportowy

Na tegoroczne Baborówko Horse Sale Show składają się aż cztery konkursy. Dwa krajowe - CNC L i CNC P, oraz  dwa międzynarodowe: CIC1*, CIC2*. Do udziału w zawodach zgłosiło się blisko 200 par z 8 państw. Po dziewięciu eliminacjach, podczas tego wydarzenia zostanie rozegrany emocjonujący Finał Pucharu Polski WKKW w pięciu kategoriach wiekowych i kategorii klubowej.

Walcząc o Puchar Polski WKKW i punkty w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, w zawodach weźmie udział wielu utytułowanych polskich zawodników i zawodniczek. Wśród nich znajdzie się m.in. pierwsza trójka z seniorskiego Rankingu Pucharu Polski WKKW: Mistrz Polski 2017 Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), II Wicemistrz Polski 2017 Mariusz Kleniuk (LKJ Hippologia Strzegom) i Mateusz Kiempa (SCSJ Coval Biały Bór), a także Wicemistrz Polski 2017 Jan Kamiński (Milanowska Fundacja na rzecz Edukacji i Sportu) czy reprezentant organizatora, utytułowany Paweł Warszawski (Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko).

W piątek odbywać się będą próby ujeżdżenia (w ramach zarówno konkursów krajowych jak i międzynarodowych). Dzień później, w sobotę zawodnicy będą walczyć na krosie, a ostatniego dnia w próbie skoków. Ze szczegółowym programem imprezy można zaznajomić się TUTAJ

Lista zgłoszeń jest dostępna TUTAJ.

 

W zabytkowej stodole odbędzie się pełna emocji aukcja koni wierzchowych, fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

Program dodatkowy

Baborówko Horse Sale Show

Po raz drugi podczas Baborówko Horse Sale Show odbędzie się aukcja koni z predyspozycjami do skoków i WKKW. Na liście katalogowej znalazło się w tym roku dwanaście koni, wyselekcjonowanych przez organizatorów w ciągu ostatnich miesięcy. Już w czwartek i piątek, 28 i 29 września, odbędą się jazdy testowe dla kupujących i konsultacje z lekarzem weterynarii. W sobotnie popołudnie odbędzie się oficjalna prezentacja koni aukcyjnych, a wieczorem w zabytkowej Stodole Pałacu Baborówko - aukcja. 

 

Bilety

Wstęp na Festiwal Jeździecki Baborówko jest wolny!

 

 

Co warto ze sobą zabrać?

Zawody WKKW, a zwłaszcza próba terenowa - kros, rozgrywane są na dużej powierzchni. Jeśli wybieracie się do Baborówka koniecznie zabierzcie wygodne, sportowe buty, krem z filtrem, odzież przeciwdeszczową, kalosze, parasol i nakrycie głowy (zdecydowana większość terenu jest nasłoneczniona). Chociaż organizatorzy zapewnili miejsce dla stoisk gastronomicznych, warto zaopatrzyć się w choć jedną butelkę wody mineralnej. 

 

Jak kibicować

W próbie ujeżdżenia i skoków należy zachowywać ciszę - oklaski są mile widziane, ale dopiero po zakończeniu przejazdu. Gorący doping warto natomiast wykorzystywać w trakcie krosu - jest to duża motywacja dla, często już zmęczonych pod koniec trasy, par :) Pamiętajmy również o bezpieczeństwie, jako kibice przebywajmy w miejscach do tego wyznaczonych.

 

Jak dojechać?

Baborówko leży w Wielkopolsce, dokładnie 35 km od Poznania, 350 km od Warszawy, 290 km od Gdańska i 200 km od Wrocławia. Na miejscu jest zapewniony parking. Mapa dojazdu poniżej:

 

 

 

Festiwal Jeździecki Baborówko 2017 - na skróty

 

 

 

fot. Timeless Photography/equista.pl oraz materiały prasowe