Mistrzostwa Polski WKKW 2020: Baborówko organizatorem!

Data publikacji: 2020-06-26
Paweł Spisak (POL) & Banderas, fot. Dava Palej Timeless Photography
Paweł Spisak (POL) & Banderas (Moravia x Jape) To już pewne, że tegoroczna odsłona Mistrzostw Polski w WKKW odbędzie się w ramach zawodów Baborówko Horse Sale Show, które zostaną rozegrane w dniach od 25 do 27 września br.! Co jeszcze wiemy na temat tego wydarzenia?


Mateusz Kiempa & Lassban Radovix (Radolin x Castle Fox) podczas Baborówko Horse Sale Show (2018)Przypomnijmy, że nie będzie to debiut Baborówka w roli organizatora Mistrzostw Polski w WKKW (rozegrano tu 
MP 2017), choć zawodnicy i kibice będą mogli liczyć na nowości, ponieważ ośrodek jeździecki na terenie Pałacu Baborówko (ul. Parkowa 1, 64-500 Szamotuły) przeszedł ostatnio modernizację – do użytku oddano już nowe areny z podłożem kwarcowym i systemem podsiąkowym (duża – 7000 m2, mała – 2100 m2) oraz dodatkowo przeszkodę wodną. 


Joanna Pawlak (POL) & Fantastic Frieda ( For Edition x Pinkus) na Festiwalu Jeździeckim Baborówko (2019)Program wydarzenia obejmie konkursy międzynarodowe (CCI4*-S, CCI4*-L, CCI3*-S i CCI2*-S) i krajowe (CNC1*, CNC 100 i CNC 90), z czego najtrudniejsze i najbardziej emocjonujące będą oczywiście zmagania o tytuł mistrza seniorów w WKKW (CCI4*-S). Na miejscu z pewnością pojawią się największe gwiazdy tej konkurencji, o czym więcej opowiedział Henryk Święcicki jr.: „Liczymy, że na jego starcie będziemy mogli obejrzeć rywalizację najbardziej utytułowanych seniorów, w tym wielokrotnego Mistrza Polski Pawła Spisaka, który będzie miał szansę
obronić zeszłoroczny tytuł, oraz wicemistrzów z 2019 roku – Mateusza Kiempę i Joannę Pawlak”.


Zeszłoroczna aukcja Baborówko Horse Sale Show

Uzupełnieniem wydarzenia będzie aukcja koni sportowych, która odbędzie się 26 września i obejmie konie z predyspozycjami do skoków przez przeszkody i WKKW (szczegóły zeszłorocznej edycji: katalog i wyniki). 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography