Baborówko Horse Sale Show 2018: Andreas Dibowski triumfuje w CIC3*!

Data publikacji: 2018-10-01
Andreas Dibowski (GER) & Wolfsmond fot Dava Palej Timeless Photography
Andreas Dibowski (GER) & Wolfsmond

Zakończyła się tegoroczna rywalizacja podczas Baborówko Horse Sale Show. Triumfatorem dnia okazał się niewątpliwie Andreas Dibowski (GER), który na wałachu Wolfsmond (Alberto II - Ninora/Vif-Argent) wygrał konkurs CIC3* z wynikiem 31,1 pkt karnych, pokonując trudny parkur bezbłędnie. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Siemer (GER) na FRH Butt's Avondale (Nobre - Heraldik's Amelie/Heraldik), gromadząc 38,7 pkt karnych. Na najniższym stopniu stanął reprezentant gospodarzy, Paweł Warszawski (SJ Baborówko) na Aristo AZ (Lordanos - Artemida/Reval), mając 40,7 pkt karnych. Dodatkowo wałach ten otrzymał nagrodę Najlepszego Konia Polskiej Hodowli (hod. Andrzej Ździebło, wł. Zuzanna Burkert). Oto podsumowanie BHSS 2018 oraz zmagań w ramach Pucharu Polski WKKW!

Dekoracja konkursu CIC3*: od lewej gospodarz Henryk Święcicki, Anna Siemer (GER), Andreas Dibowski (GER), Paweł Warszawski (POL), Karolina Kuhn oraz Krystyna Święcicka

W konkursie CIC2* swoje prowadzenie od próby ujeżdżenia utrzymał Ben Leuwer (GER), który na C'est La Vie 135 (Contendro I - Anette/Aarking) ukończył zmagania z wynikiem 28,4 pkt karnych. Na drugą pozycję awansowała Kari Ingrid Gunzenhäuser (GER) na wałachu Let's Dance 73 (Lancer II - Stella VIII/Contender) z wynikiem 31,4 pkt karnych. Brązowy medal powędrował do Andreasa Dibowskiego (GER) i Mama's Magic Way (Mighty Magic - Straightaway/Star Regent) za zgromadzone 36,7 pkt karnych. Najlepszy wśród Polaków był Paweł Warszawski (SJ Baborówko), który po bezbłędnym parkurze na klaczy Lucinda Ex Ani 4 (Limbus - Uno/Chello I) awansował na piątą pozycję z wynikiem 37,4 pkt karnych.

Ben Leuwer (GER) & C'est La Vie 135

W klasie CIC1* pozycji lidera od pierwszego dnia rywalizacji nie oddał Paweł Spisak (POL) na wałachu Paco (Contendor - Paloma/Eskudo), utrzymując wyniki 27,8 pkt karnych. Drugie miejsce, dzięki bezbłędnemu parkurowi, wywalczyła Daria Kobiernik (POL) na swojej klaczy Ideal Girl (Contendor - Iluzja/Cison), kończąc zawody z wynikiem 30,8 pkt karnych. Podium zamyka Ben Leuwer (GER) na ogierze Avatar 28 (Ajbek - Alana/Agar), mając łącznie 33,2 pkt karne.

Daria Kobiernik (POL), Paweł Spisak (POL) & Ben Leuwer (GER)

Rywalizację w Pucharze Polski WKKW 2018 w kat. Seniorów bezapelacyjnie wygrał Mateusz Kiempa (CSJ Coval) na Lassban Radovix (Radolin - Aherlow Vixen/Castle Fox), gromadząc już przed Finałem komplet punktów możliwych do zdobycia! Na drugim stopniu podium stanęła Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian) na klaczy Fantastic Frieda (For Edition – Pirola/Pinkus). Trzeci był Paweł Warszawski (SJ Baborówko) i Aristo AZ (Lordanos – Artemida/Reval).

Joanna Pawlak, Mateusz Kiempa oraz Paweł Warszawski

Złoty medal Pucharu Polski WKKW w kat. Młodych Jeźdźców trafił do Wiktorii Knap (ZKS Drzonków), która finałowy konkurs CIC2* ukończyła na klaczy Sterntaler 67 na wysokiej, szóstej pozycji. Srebrną medalistką PP WKKW 2018 jest Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian) i Gea-S, a brąz zdobyła Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków) i klaczy Jangcy L (Pontifex - Ponita/Pluspunkt).

Roksana Fortuniak, Wiktoria Knap & Paulina Maciejewska

Wśród Juniorów najlepsza przez cały sezon była Julia Gillmaier (KS Gillmaier), startująca w Baborówku na klaczy Red Sunrise 2. Zaraz za nią uplasowała się tegoroczna Mistrzyni Polski Juniorów WKKW, Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian) na Contendro Lady (Contendro I - Rubin Lady/Rotspon). Brązowy medal PP WKKW 2018 trafił do Filipa Dziuby (KJ Jaroszówka), który startował na klaczy Cormintta.

Helena Zagała, Julia Gillmaier & Filip Dziuba

W klasyfikacji Juniorów Młodszych zwyciężył Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka) na ogierze Linton (Heleris - Lemoniada/Ignam). Druga była Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko) na Dinin Chosen (Well Chosen - Tea Time Silver). Na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice) na wałachu Tores-P (Ron William - Tamira-P).

Złoto w kategorii Młodzików zdobyła Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn) startująca na Ksenie (Fred - Karotka/Qumball). Srebrny medal trafił do Pauliny Kiempy (HKS Lotna Słupsk) i Kariki. Trzecia była Zofia Michalak (BPK) na wałachu Liberty Life (Lord Liberator - Latorość).

Medale PP WKKW 2018

Puchar Polski WKKW 2018 w kat. Amatorów zwyciężyła Magda Mirosz (SKJ Grobice) i Laver (Heron - Lawa/Awans). Druga była Julia Bronś (KJ Pawlak Equestrian) na klaczy Wena (Parys - Wizja/Atylla), a trzecia Weronika Mikołajczak (Racocki KJ) i Czanos (Tanos - Czurina).

W klasyfikacji klubowej zwyciężył ZKS Drzonków, za nim KJ Pawlak Equestrian, a na trzecim miejscu SJ Baborówko.