Baborówko Horse Sale Show 2020: Start selekcji koni do katalogu

Data publikacji: 2020-07-08
Little Cartier (Cartier II – Losita 2/Landwind II) fot. Dava Palej
Prezentacja wałacha Little Cartier (Cartier II – Losita 2/Landwind II) podczas Baborówko Horse Sale Show 2019Baborówko Horse Sale Show
to niezwykłe połączenie sportu z hodowlą (program obejmuje międzynarodowe zawody w WKKW oraz aukcję koni sportowych), a przed nami kolejna edycja, która odbędzie się w dniach 25-27 września na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałacu Baborówko (Baborówko, ul. Parkowa 1, 64-500 Szamotuły). Jednym z elementów przygotowań do wydarzenia jest także opracowanie katalogu aukcyjnego – selekcja już wystartowała, dlatego wszyscy zainteresowani hodowcy czy właściciele koni są proszeni o kontakt z organizatorem. 


Plakat Baborówko Horse Sale Show 2020Jakie warunki powinien spełniać koń? Musi mieć co najmniej 4 lata i przejawiać predyspozycje do sportu, ze szczególnym uwzględnieniem WKKW i skoków przez przeszkody. Ostateczną decyzję o ewentualnym zakwalifikowaniu konia podejmie komisja sędziowska – o jej  skuteczności może świadczyć to, że do dziś z Baborówka wyjechało już kilkadziesiąt koni, które obecnie startują wraz ze znanymi zawodnikami, np. Andreasem Dibowskim (GER) czy Sanną Siltakorpi (FIN). Tak o celach licytacji opowiedział Henryk Święcicki jr., organizator aukcji: „Od pierwszej aukcji Baborówko Horse Sale Show naszą misją było wzmocnienie polskiego rynku koni sportowych, danie nowego impulsu do jego rozwoju oraz promocja koni wyhodowanych i trenowanych w Polsce wśród polskich i zagranicznych zawodników. Myślę, że cele te udaje się nam z powodzeniem osiągać, co widzimy zarówno po rosnącym zainteresowaniu hodowców i właścicieli tą formą sprzedaży, jak i po rosnącym zainteresowaniu polskich i zagranicznych zawodników prezentowanymi na aukcji końmi. Z pewnością sprzyja temu także organizacja w tym samym czasie międzynarodowych zawodów WKKW i obecność w Baborówku znakomitych zawodników, którzy konie aukcyjne mogą obejrzeć na miejscu podczas zawodów”.


Andreas Dibowski po wylicytowaniu jednego z koni aukcyjnych (Baborówko Horse Sale Show 2018)

Konie można zgłaszać do 15 sierpnia br., a sama aukcja odbędzie się 26 września (sobota). 
Przydatne linki: 

Strona internetowa Baborówko Horse Sale Show

Regulamin

Strona wydarzenia na Facebooku  
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Baborówko Horse Sale Show/Facebook, Dava Palej Timeless Photography