Baborówko Driving Show 2023: Druga edycja zawodów z udziałem gwiazd powożenia

Data publikacji: 2023-08-28
Baborówko Driving Show, fot M&R Photo/mat prasoweZeszłoroczny
debiut międzynarodowych zawodów Baborówko Driving Show przypadł do gustu zarówno publiczności, jak i samym powożącym, dlatego organizator nie miał żadnych wątpliwości w uwzględnieniu zmagań w harmonogramie wydarzeń na ten rok. Najbliższa odsłona Baborówko Driving Show odbędzie się w dniach 8-10 września w Ośrodku Jeździeckim Baborówko (ul. Parkowa 1, 64-500 Szamotuły), a przed kibicami zaprezentują się tu np. Boyd Exell (AUS), Christoph Sandmann (GER) czy Weronika Kwiatek (POL).Debiutancka odsłona zawodów Baborówko Driving Show (2022)
We wcześniejszych latach Baborówko było znane z przeprowadzania zmagań wyłącznie w WKKW, lecz dziś odbywają się tam także zawody w skokach przez przeszkody (Baborówko Jumping Show –
2022, 2023) oraz w powożeniu. Tak o Baborówko Driving Show wypowiedział się Henryk Jan Święcicki, dyrektor tych zawodów: „Nasz zeszłoroczny debiut okazał się sukcesem. W Baborówku pojawili się najlepsi zawodnicy z całego świata, a potwierdzeniem poziomu organizacji jest fakt, że ponownie nam zaufali. Z optymizmem patrzymy w przyszłość rozwoju ośrodka pod względem kolejnych konkurencji jeździeckich”. Program tegorocznej odsłony obejmie m.in. Puchar Narodów w powożeniu zaprzęgami cztero- i parokonnymi czy kwalifikację do Pucharu Świata w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi.

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. M&R Photo/mat. prasowe