Baborówko Driving Show 2022: Boyd Exell wygrywa, Piotr Mazurek mistrzem Polski

Data publikacji: 2022-09-05
Piotr Mazurek (POL) & Peloponez, Blizard, Jaśmin oraz Inwencja, fot. M&R Photo
Piotr Mazurek (POL) podczas Baborówko Driving Show 2022W niedzielę zakończyły się zmagania Baborówko Driving Show 2022, czyli pierwsze międzynarodowe zawody w powożeniu, które rozegrały się na terenie Pałacu Baborówko w podpoznańskich Szamotułach. Przez cztery dni zawodnicy, luzacy oraz ich konie walczyli o najlepsze wyniki w konkursach Pucharu Narodów zaprzęgów czterokonnych i parokonnych oraz Mistrzostwach Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Zapraszamy do podsumowania tego wydarzenia.


Podium Mistrzostw Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi: Wiesław Sadowski, Piotr Mazurek & Aleksandrer FularczykOFICJALNE WYNIKI BABORÓWKO DRIVING SHOW 2022


Mistrzostwa Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi 
 
  1. Piotr Mazurek (POL) & Bankier, Erazmus, Eric, Blizard i Santorini – 204,79
  2. Wiesław Sadowski (POL) & Robbe van de Kantweg, Tracy J.W., Nico Jacobus, Wietse, Youri van de Kantweg – 210,98
  3. Aleksander Fularczyk (POL) & Edje, Ares, Neptun, Nuta i Elect me Okydo – 231,29
  4. Krzysztof Szczepaniak (POL) & Pluto XX-3, Pluto XX-2, Pluto XX-1, Pluto XX-21 oraz Maestro Mano – 255,08
  5. Tadeusz Andrys (POL) & Portos, Rewir, Legato, Aport oraz Atos – 340,21

Wyniki szczegółoweNiedzielna próba zręczności o puchar Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w czwórkach wyłoniła najlepszego zawodnika – był to Boyd Exell (AUS) powożący końmi: Celviro, Checkmate, Hero i Ivor. Miejsce drugie zajął Niemiec Christoph Sandmann z końmi: Amico 34, Donvito vd Mulligenvree, Hero H i Jordan. Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Schneiders (AUT) powożący końmi: Dancingstar, Enrique H, Ghandi i Fanno.


Boyd Exell (AUS)W klasyfikacji końcowej konkursu zaprzęgów czterokonnych CAIO4*-H4 o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza po trzech dniach rywalizacji pozycję lidera potwierdził Boyd Exell (AUS), mający pod wodzą konie: Celviro, Checkmate, Hero, Ivor oraz Daan 8. Drugie miejsce zajął Daniem Schneiders (AUT) z zaprzęgiem: Dancingstar, Enrique H, Ghandi, Fanno i Inebie. Miejsce trzecie należało do Anny Sandmann (GER) z końmi: Elmo Almire, Fantast, Fredie U, Harley i Iwan van de Martha Hoeve Texel. 


To był doskonały sprawdzian dla powożących przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się za trzy tygodnie. Wszyscy czuli się tu zadowoleni i mile widziani
– powiedział Daniel Schneiders.Anna Sandmann (GER)W Pucharze Narodów zaprzęgów czterokonnych o puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki tryumfował zespół z Niemiec w składzie: Anna Sandmann, Markus Stottmeister i Christoph Sandmann. Miejsce drugie należało do ekipy z Australii, który stworzyli: Boyd Exell i Tor Van Den Berge. Trzecie miejsce objął zespół z Polski w składzie: Piotr Mazurek, Wiesław Sadowski i Krzysztof Szczepaniak.

W parach o puchar Stadniny Kunowo w konkursie zręczności najlepszy był dzisiaj Dariusz Bajer (POL), powożący końmi Jasper i Ideaal VS. Drugi był Rafał Wojtacha (POL), mający pod wodzami konie Lorenzo i Lex, a trzeci – reprezentant Niemiec Sandro Koalick z końmi Julius i Kimon GSM. 

Po trzech dniach rywalizacji liderem klasyfikacji generalnej w parach został Sandro Koalick (GER). W klasie CIAO4*-H2 na drugiej pozycji uplasował się Rens Egberink (NED) z końmi Kulano i Jeamon van de Martha Hoeve Texel. Trzecie miejsce zajął Torsten Koalick (GER) powożący: Cassanova T, Cianita i Ezabella. 


Sandro Koalick (GER)Puchar Narodów
zaprzęgów parokonnych wygrała drużyna Niemiec w składzie: Sandro Koalick, Carola Slater-Diener i Sebastian Warneck. Miejsce drugie zajęła ekipa Polski w składzie: Rafał Wojtacha, Marek Baryłko i Szymon John. Miejsce trzecie przypadło zespołowi z Holandii, który tworzyli: Rens Egberink i Leo Van Der Burgt.


Baborówko Driving Show 2022 to bardzo udany debiut i z przyjemnością mogę powiedzieć, że zaprzęgi na pewno zagoszczą na stałe w kalendarzu sportowym Ośrodka Jeździeckiego Baborówko
– podsumował zawody Henryk Jan Święcicki, dyrektor zawodów.Pełne wyniki zawodów dostępne są tutaj:
CAIO4*-H4 CAIO4*-H2
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. M&R Photo/mat. prasowe