Baborówko Horse Sale Show 2016 - wyniki aukcji

Data publikacji: 2016-10-22
BHSS 2016
 Jedna z gwiazd aukcji Baborówko Horse Sale Show 2016 - Frontiera

 

1 października, w zabytkowej stodole przy Pałacu Baborówko odbyła się aukcja koni wierzchowych - Baborówko Horse Sale Show 2016. Na sprzedaż trafiło 11 koni (szczegółowa lista TUTAJ) - zdecydowana większość z nich ma już na swoim koncie starty w konkurencji WKKW.

 

Przed aukcją - widok od strony ringu aukcyjnego

 

Miejsca siedzące, przygotowane w klimatycznie udekorowanej i oświetlanej stodole szybko się wypełniły. Zainteresowanie aukcją było bardzo duże, sami zawodnicy chętnie licytowali, a licytacja kilku koni osiągnęła pułap 70-90 000 złotych. Ostatecznie sprzedano dwa konie - czteroletniego Firefly (Frazes - Flattery/Izaurus) za 23 000 zł oraz ośmioletniego Ferrero (Izaurus - Ferrara/Contender Son) za 38 000 euro. Warto przy okazji dodać, że nabywcą pierwszego z koni był Jan Greve - znany holenderski lekarz weterynarii, hodowca od lat działający na "końskim" rynku. 

 

W trakcie prezentacji konia w ringu aukcyjnym na telebimie wyświetlano informacje na jego temat 

 

Sprzedany! Kontrakt podpisuje Jan Greve

 

Mimo, że właścicieli zmieniły tylko dwa konie warto podkreślić, że kupujący chętnie licytowali praktycznie wszystkie z prezentowanych wierzchowców. Niestety niesprzedane konie nie osiągnęły cen minimalnych. 

Podsumowując aukcję warto podkreślić wysoki poziom jej przygotowania. Dobre jakościowo zdjęcia, eleganckie katalogi, wydane w dwóch językach, ciekawa prezentacja koni przed aukcją i wreszcie piękny ring aukcyjny oraz płynnie prowadzona, dwujęzyczna licytacja - to wszystko mogło się podobać i nie odbiegało na pewno od standardu europejskiego. Życzymy organizatorom dalszego rozwoju tego ciekawego przedsięwzięcia. 

 

 

 

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl