Festiwal Jeździecki Baborówko 2017: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2017-06-26
Festiwal Jeździecki Baborówko 2017: Niezbędnik kibica

 

Od 30 czerwca do 2 lipca w wielkopolskim Baborówku, oddalonym zaledwie 35 km od Poznania, rozgrywane są miedzynarodowe zawody WKKW do rangi 3* - Festiwal Jeździecki Baborówko 2017. Bardzo miło nam poinformować, że objęliśmy patronat medialny nad tym wydarzeniem! Przydatne informacje dotyczące tego wydarzenia zamieszczamy w naszym artykule z cyklu "Niezbędniku kibica".

 

 

Festiwal Jeździecki Baborówko 2017 - podstawowe informacje

Festiwal Jeździecki Baborówko - w skrócie FJB, to międzynarodowe zawody jeździeckie, rozgrywane w konkurencji WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego). Zawodnicy będą rywalizować w 7 konkursach - od L do CIC3*. Konkurencja ta swoją rozpoznawalność zawdzięcza widowiskowej próbie terenowej, zwanej krosem. W jej trakcie zawodnicy pokonują kilkukilometrową i zróżnicowaną trasę, na której rozlokowano przeszkody stałe. Jest to bardzo widowiskowy etap rywalizacji, ale również bardzo trudny technicznie, wymagający doskonałego przygotowania jeźdźca i konia. W tym roku w ramach tego wydarzenia zostaną również rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów w WKKW.

 

 

Program

Program sportowy

Na tegoroczny Festiwal Jeździecki Baborówko (FJB) składa się aż 7 konkursów. Dwa krajowe - CNC L i CNC P, oraz 4 międzynarodowych: CIC1*, CIC2*, CCI3* i CIC3*. Do udziału zgłosiło się blisko 230 par z całego świata (aż 13 krajów!). Wśród zgłoszonych zawodników zagranicznych znaleźli się tacy jeźdźcy jak: Karin Donckers (BEL), belgijska amazonka, która obecnie znajduje się na 14 miejscu światowego Rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) i wielokrotnie z sukcesami brała udział w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, Finale Pucharu Świata oraz w Igrzyskach Olimpijskich; Andreas Dibowski (GER), czołowy niemiecki zawodnik WKKW, obecnie znajdujący się na 17 pozycji w światowym Rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI), czy Niklas Lindback (SWE), szwedzki zawodnik, który na swoim koncie ma srebrny medal drużynowo Mistrzostw Europy.

Wśród polskich zawodników należy wymienić takie gwiazdy jak Paweł Spisak, wielokrotny Olimpijczyk i Mistrz Polski Seniorów oraz zwycięzca rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w roku 2016 rok, czy Paweł Warszawski, Mistrz Polski Seniorów z 2012 i wielokrotny zdobywca Pucharu Polski WKKW.

W piątek odbywać się będą konkursy ujeżdżenia (konkursy krajowe i międzynarodowe). Dzień później, w sobotę zawodnicy będą walczyć na krosie, a ostatniego dnia w próbie skoków. Ze szczegółowym programem imprezy można zaznajomić się TUTAJ

Lista zgłoszeń jest dostępna TUTAJ. 

 

Program dodatkowy

Gala Mistrzów WKKW

Festiwal Jeździecki Baborówko będzie okazją do spotkania się z najbardziej utytułowanymi polskimi zawodnikami. W niedzielę 2 lipca, tuż przed dekoracją Mistrzostw Polski Seniorów, odbędzie się Gala Mistrzów WKKW, podczas której spotkamy Olimpijczyków oraz Mistrzów Polski do nawet kilkudziesięciu lat wstecz.

Spotkanie wybitnych polskich WKKW-istów będzie znakomitą okazją dla publiczności do zdobycia autografu, wymienienia doświadczeń czy odbycia rozmów o jeździectwie.

Organizatorzy zadbali o bogaty program wydarzeń dodatkowych. Oprócz rywalizacji sportowej na najwyższym światowym poziomie, publiczność w Baborówku będzie mogła obejrzeć liczne pokazy sportowe i rozrywkowe w ramach programu dodatkowego. W programie znajdzie się pokaz woltyżerki sportowej Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko (1 lipca), emocjonująca sztafeta na czas, składająca się pary jeździeckiej i samochodu BMW, rozgrywana na przeszkodzie wodnej (2 lipca), występ orkiestry Vivat! (2 lipca) czy parada powozów konnych i pojazdów historycznych (2 lipca).

 

Bilety

Wstęp na Festiwal Jeździecki Baborówko jest wolny!

 

 

Co warto ze sobą zabrać?

Zawody WKKW, a zwłaszcza próba terenowa - kros, rozgrywane są na dużej powierzchni. Jeśli wybieracie się do Baborówka koniecznie zabierzcie wygodne, sportowe buty, krem z filtrem, odzież przeciwdeszczową i nakrycie głowy (zdecydowana większość terenu jest nasłoneczniona). Chociaż organizatorzy zapewnili miejsce dla stoisk gastronomicznych, warto zaopatrzyć się w choć jedną butelkę wody mineralnej. 

 

Jak kibicować

W próbie ujeżdżenia i skoków należy zachowywać ciszę - oklaski są mile widziane, ale dopiero po zakończeniu przejazdu. Gorący doping warto natomiast wykorzystywać w trakcie krosu - jest to duża motywacja dla, często już zmęczonych pod koniec trasy, par :) Pamiętajmy również o bezpieczeństwie, jako kibice przebywajmy w miejscach do tego wyznaczonych.

 

Jak dojechać?

Baborówko leży w Wielkopolsce, dokładnie 35 km od Poznania, 350 km od Warszawy, 290 km od Gdańska i 200 km od Wrocławia. Na miejscu jest zapewniony parking. Mapa dojazdu poniżej:

 

 

 

Festiwal Jeździecki Baborówko 2016 - na skróty

 

 

fot. Timeless Photography/equista.pl oraz materiały prasowe