Baborówko Horse Sale Show 2018: Jak kupić konia na aukcji?

Data publikacji: 2018-09-21
Baborówko Horse Sale Show 2017 - wyniki aukcji
Najdroższy koń aukcji w 2017 roku – Cassens Coco Valentina (Canstakko – Carstens Carla/Calido II) sprzedana za 124 000 zł

 

Już niebawem rozpocznie się Baborówko Horse Sale Show 2018, czyli licytacja starannie wyselekcjonowanych koni sportowych! Wydarzenie sportowe odbędzie się w dniach od 28 do 30 września w Baborówku (woj. wielkopolskie), ale już dziś warto zapoznać się z zasadami, które będą obowiązywały uczestników sobotniej aukcji.

 

 

PRZED AUKCJĄ

Licytacje wystartują w sobotę o godz. 20:30 na terenie Pałacu Baborówko, ale już od czwartku będzie możliwość zapoznania się z wynikami badań koni (w tym m.in. z badaniem klinicznym z endoskopią i RTG), jak również skonsultowania się z dostępnymi na miejscu lekarzami weterynarii z kliniki Equi Vet Serwis dra Macieja Przewoźnego (lekarze będą przyjmować w Biurze Zawodów). Osoby zainteresowane końmi będą mogły także umówić się na jazdy testowe – wystarczy się zgłosić i wybrać dogodny dla siebie termin (czwartek w godz. od 12:00 do 18:00 lub piątek w godz. od 9:00 do 18:00). Prezentacje wierzchowców (TUTAJ można zobaczyć katalog i opisy koni) zaplanowano na sobotę o godz. 16:00.

 

Podczas licytacji koni na Baborówko Horse Sale Show 2017

 

ZASADY

Osoby chcące wziąć udział w licytacji nie muszą się rejestrować – aukcje mają charakter otwarty, a dodatkowo nie trzeba wnosić wadium, czyli finansowego zabezpieczenia przed wycofaniem się ze złożonej oferty zakupu. Minimalne postąpienie wynosi 500 zł, a w przypadku niektórych koni zostanie doliczony VAT (8%), o czym wspomni aukcjoner. Na licytacjach obowiązuje polski złoty w kwotach netto.

 

PO PRZYZNANIU PRAWA WŁASNOŚCI KONI

Pisemne potwierdzenie umowy sprzedaży nastąpi w ciągu 10 minut od przybicia, a przewidziany czas na wpłatę całkowitej kwoty wynosi 3 dni. Choć na licytacjach obowiązuje polski złoty, kupujący może wpłacić całą kwotę w euro, przy czym zostanie wtedy doliczona opłata manipulacyjna w wysokości 1% łącznej kwoty sprzedaży. Odbiór konia będzie możliwy po wpłaceniu pełnej sumy, a w razie potrzeby organizator może pomóc w ubezpieczeniu czy transporcie konia.  

 

 

 

Przydatne linki:

Baborówko Horse Sale Show – oficjalna strona internetowa 

Baborówko Horse Sale Show – fanpage na Facebooku 

Katalog koni Baborówko Horse Sale Show

 

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography