Baborówko Horse Sale Show 2018: Katalog koni

Data publikacji: 2018-09-04
Baborówko Horse Sale Show 2018: Katalog koni
Artcassal A-Z (Carrico – Artemida/Reval)

 

Jeszcze niecały miesiąc do aukcji koni sportowych, która odbędzie się w dniach od 28 do 30 września w Baborówku! 3. edycję licytacji starannie wyselekcjonowanych wierzchowców zaplanowano na sobotę, ale już od czwartku będzie można zdecydować się na jazdy testowe oraz konsultacje z oficjalnym lekarzem weterynarii. Oto harmonogram Baborówko Horse Sale Show 2018:

 

HARMONOGRAM AUKCJI 
 
CZWARTEK I PIĄTEK 
  • 12:00-18:00 – Jazdy testowe
 
SOBOTA
  • 15:00 – Prezentacja koni aukcyjnych (Arena A)
  • 20:30 – Aukcja Baborówko Horse Sale Show (stodoła)

 

W tegorocznym katalogu aukcyjnym klienci znajdą aż 17 koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Aż 13 z nich wyhodowano w Polsce i zapisano do polskich ksiąg, pozostałe 4 to reprezentanci księgi holsztyńskiej oraz konie pełnej krwi angielskiej. Oto szczegółowe opisy koni oraz wszelkie informacje dotyczące katalogu. Zachęcamy do zapoznania się z listą koni!

 

1. Chacco Z (Centurion – Toskana IV/Cassini I), ogier, ur. 2013 r., rasa: holsztyńska

Świetnie zbudowany ogier, stale trenowany i startujący w konkursach skoków na poziomie 110 cm. W jego drzewie genealogicznym widnieją imiona najsłynniejszych koni (np. Cor de la Bryere, Capitol I czy Calido I). Chacco Z charakteryzuje się elastycznym i wydajnym ruchem (szczególnie w galopie), łatwością w prowadzeniu i pewnością siebie, przez co sprawdzi się jako koń dla juniora lub amatora.

 

 

Chacco Z (Centurion – Toskana IV/Cassini I) 

 

2. Red Hot Chili Pepper M (Vulkan L – Ramona/Skaner-A), klacz, ur. 2013 r., rasa: wielkopolska

Smukła Red Hot Chili Pepper M regularnie trenuje w kierunku WKKW i skoków przez przeszkody. Jest odważna, szybko się uczy i chętnie wykonuje polecenia jeźdźca. Jej ojciec (syn Vulkano, z którym Marcus Ehning występował w Pucharze Świata) był wiceczempionem MPMK w skokach koni 6-letnich, a w drzewie genealogicznym klaczy widnieje też legendarny Voltaire. Red Hot Chili Pepper M odznacza się doskonałym ruchem i dużą siłą w skoku.

 

 

Red Hot Chili Pepper M (Vulkan L – Ramona/Skaner-A) 

 

3. Summer M (Cassilio – Soleil M/So In Love), wałach, ur. 2014 r., rasa: polski koń szlachetny półkrwi

Wnuk wspaniałego ogiera Cassini I, wybitnego sportowca i sprawdzonego reproduktura. Wgłębienie się w rodowód Summer M ukazuje wielu słynnych przodków, przez co 4-letni ogier wydaje się niemal skazany na sukces. Koń świetnie skacze, charakteryzuje się dobrą techniką i elastycznością, a przy tym jest wyjątkowo łagodny i spokojny. Już teraz startuje w konkursach WKKW – oto jego wyniki: CNC L – 100 cm – Bogusławice 08.2018 – 19m. (D:38,6 XC:0/0,4 SJ:4), CNC LL – 90 cm – Racot 05.2018 – 10m. (D:35,3 XC:0/0 SJ:0), CNC LL – 90 cm – Moszna 04.2018 – 5m. (D:31,9 XC:0/0 SJ:4).

 

 

Summer M (Cassilio – Soleil M/So In Love)

 

4. Lotos (Huzar –Lotta/Top Gun xo), ogier, ur. 2013 r., rasa: małopolska

Wicemistrz MPMK w WKKW i skokach, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów WKKW (2015 r., jeździec Paweł Warszawski). Koń o wyraźnych predyspozycjach sportowych, cechujący się potęgą skoku, odwagą i pewnością w krosie. Po ojcu odziedziczył duże możliwości skokowe połączone z doskonałą techniką, z kolei jego dziadek ze strony matki jest ojcem wielu koni sportowych.

 

 

Lotos (Huzar –Lotta/Top Gun xo)

 

5. Lord Vulkan (Vulkan L – Lili/Lennon), wałach, ur. 2013 r., rasa: polski koń szlachetny półkrwi

5-letni koń ma na koncie udane występy w WKKW, ale także w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu. Jest zrównoważony i odważny, charakteryzuje się dobrą techniką, imponującą siłą skoku, a także świetnym ruchem. Od strony ojca Lord Vulkan jest powiązany z ogierem Voltaire, a od strony matki ze słynnymi końmi Lord oraz Ladykiller xx.

 

 

Lord Vulkan (Vulkan L – Lili/Lennon) 

 

6. Ametyst M (Vulkan L – Amfora M/Faust Z), wałach, ur. 2013 r., rasa: polski koń szlachetny półkrwi

Ambitny i odważny, a przy tym elegancki oraz chętny do pracy. Ametyst M stale trenuje i bierze udział w zawodach na poziomie 110 cm, sprawdza się także w WKKW. Jego ojciec był wiceczempionem MPMK w skokach koni 6-letnich, a w drzewie genealogicznym tego nietypowo umaszczonego wałacha widnieją takie sławy jak Voltaire czy Furioso II.

 

 

 Ametyst M (Vulkan L – Amfora M/Faust Z)

 

7. Erez M (Montbard xx – Elegia/Le Voltaire), wałach, ur. 2007 r., rasa: polski koń szlachetny półkrwi

Erez M startuje w dyscyplinie WKKW od 2013 r. (dotarł do poziomu 2* WKKW), a także w skokach przez przeszkody do kl. N (120 cm). Jest doświadczonym koniem profesorem, charakteryzuje się świetnym charakterem – ten bezkonfliktowy wałach sam chętnie szuka kontaktu z człowiekiem, jest wyjątkowo miły i zrównoważony. Podczas skoku jest uważny, a w krosie pokazuje wybitną dzielność. Jego ojciec zwyciężył Derby (2004), a następnie był z powodzeniem użytkowany jako reproduktor w SK Moszna.

 

 

Erez M (Montbard xx – Elegia/Le Voltaire) 

 

8. Primavera (Prinzenadel – Granstina/Zatinus), klacz, ur. 2011 r., rasa: oldenburska

7-letnia Primavera sprawdza się w skokach oraz WKKW, szczególnie wyróżniając się podczas próby ujeżdżenia i krosu. Ojciec klaczy startował w konkursach na poziomie Grand Prix, a od strony matki ma powiązanie z takimi legendami jak Landgraf I, Argentinus czy Zeus. Harmonijna budowa, dobry ruch, szczerość w krosie i odpowiedni charakter to tylko niektóre z cech tej klaczy.

 

 

 Primavera (Prinzenadel – Granstina/Zatinus)

 

9. Artcassal A-Z (Carrico – Artemida/Reval), wałach, ur. 2013 r., rasa: polski koń szlachetny półkrwi

Jego ojciec z sukcesami występował w ważnych konkursach na arenie międzynarodowej, a dziadek – wspaniały Catoki – był uznanym reproduktorem i koniem sportowym (występował z jeźdźcem Philippem Weishauptem). Półbratem Artcassal A-Z jest Aristo A-Z, startujący z Paweł Warszawskim do poziomu 3* WKKW. 5-letni Artcassal A-Z zwraca uwagę mocną budową, wspaniałą siłą skoku, odwagą i dobrym charakterem.

 

 

 Artcassal A-Z (Carrico – Artemida/Reval)

 

10. Juwentus (La Calidad – Jaksa/Drawid), wałach, ur. 2012 r., rasa: polski koń szlachetny półkrwi

6-letni pokazał swoje możliwości w konkursach dla młodych koni do 125 cm, dwukrotnie wystartował w MPMK w skokach, a także zakwalifikował się do tegorocznego finału MPMK. Juwentus jest uzdolnionym wałachem o wyjątkowym eksterierze, cechuje go także doskonała technika i duża potęga skoku, a jazda na nim jest przyjemna i bezproblemowa. Od strony ojca jest powiązany ze wspaniałym ogierem Landgrafem.

 

 

 Juwentus (La Calidad – Jaksa/Drawid)

 

11. November Rain (Lenon L – Novocaina/Enyman), wałach, ur. 2013 r., rasa: polski koń szlachetny półkrwi

Wałach o intrygującym rodowodzie sportowym – wśród jego przodków można wymienić np. Nocnego Pana, fantastycznego konia WKKW. November Rain wydaje się koniem idealnym – bardzo lubi i ceni dobrą współpracę, jest odważny, a w obsłudze nie sprawia żadnych problemów. Startował w zawodach WKKW na poziomie CNC P (105 cm).

 

 

November Rain (Lenon L – Novocaina/Enyman) 

 

12. Izolacja M xx (Rhodesian Winner xx – Isola Bene xx/Auenadler xx), klacz, ur. 2012 r., rasa: pełna krew angielska

Spokojna i miła Izolacja M jako pierwsza stara się nawiązać kontakt z człowiekiem, chętnie współpracuje, bez problemu pozwala wykonać wszelkie zabiegi weterynaryjne, a także bardzo dobrze znosi transport. We wrześniu 2017 r. zadebiutowała w dyscyplinie WKKW, w której wykazuje szczególne predyspozycje. Jej matka wydała także na świat m.in. ogiera Illusion, który w wieku zaledwie 2 lat trafił do stajni Guillaume'a Macaire'a, jednego z najlepszych trenerów przeszkodowych.

 

 

 Izolacja M xx (Rhodesian Winner xx – Isola Bene xx/Auenadler xx)

 

13. King BH (Elf – Księżniczka BH/Posejdon), ogier, ur. 2013 r., rasa: wielkopolska

Ogier nie sprawia żadnych problemów, jest spokojny zarówno na parkurze, jak i podczas codziennej pracy – z tych powodów świetnie sprawdziłby się jako koń początkującego jeźdźca. Cechuje się również dzielnością i dobrym ruchem w trzech chodach. Od roku ogier trenuje skoki przez przeszkody, brał też już udział w zawodach. Ojcem King BH jest ogier Elf, który ma na koncie wiele międzynarodowych sukcesów (np. wygraną w pierwszym konkursie Finału Pucharu Świata – Lipsk 2002).

 

 

 King BH (Elf – Księżniczka BH/Posejdon)

 

14. Juga (Huzar – Julita/Divisor xx), klacz, ur. 2013 r., rasa: małopolska 

Juga – wyhodowana w SK Walewice – jest córką angloarabskiego ogiera Huzara, który jest wicemistrzem MPMK w skokach i WKKW oraz brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów WKKW, a w drzewie genealogicznym skarogniadej klaczy widnieje też słynny Revlon Boy xx. Juga charakteryzuje się elegancką i mocną budową, a we wszystkich chodach cechuje się elastycznością i wydajnością. Ma już za sobą debiut w konkurencji skoków przez przeszkody i WKKW.

 

 

Juga (Huzar – Julita/Divisor xx) 

 

15. Chiquita (Vandamme – Callie Z/Calvin Z), klacz, ur. 2012 r., rasa: polski koń szlachetny półkrwi

Urocza klacz o szlachetnej budowie i talencie – w konkursach skoków wykonuje bezbłędne przejazdy na poziomie 120-125 cm, nieźle radzi sobie również w WKKW. Stale trenuje, a najbardziej wyróżnia ją duża siła skoku. W jej drzewie genealogicznym widnieją m.in. Guidam (jedne z najlepszych ogierów w światowym rankingu) czy słynny Cor de la Bryere.

 

 

 Chiquita (Vandamme – Callie Z/Calvin Z)

 

16. Donna Summer M xx (Rhodesian Winner xx – Donna Polonia xx/Colonel Collins xx), klacz, ur. 2012 r., rasa: pełna krew angielska

Kasztanowata klacz ma już za sobą 12 startów w konkursach od LL do 1* – w krosie nie popełniła żadnego błędu. 3 razy zakwalifikowała się do finałów MPMK, a zagraniczni sędziowie przyznawali jej wysokie noty (np. 9,0 w wieku 4 lat) za przydatność do dyscypliny WKKW. Donna Summer M chętnie wykonuje polecenia, ma też dobry charakter. Jej córki – Isuzu i Morfina – 2 razy wygrały Wielką Partynicką (2013, 2017).

 

 

 Donna Summer M xx (Rhodesian Winner xx – Donna Polonia xx/Colonel Collins xx)

 

17. Rabata (Coriano's Ass – Robertina/Quamiro), klacz, ur. 2014 r., rasa: polski koń szlachetny półkrwi

Wśród przodków tej szlachetnie zbudowanej klaczy widnieją wybitne konie sportowe – np. Corrado I (od strony ojca) czy Landgraf I (od strony matki). 4-letnia klacz może pochwalić się świetną techniką skoku, jest też bardzo spokojna i łatwa w obsłudze. Rabata ma już za sobą debiut w zawodach w skokach przez przeszkody.

 

 

Rabata (Coriano's Ass – Robertina/Quamiro)

 

 

 

Przydatne linki:

Baborówko Horse Sale Show – oficjalna strona internetowa 

Baborówko Horse Sale Show – fanpage na Facebooku 

Katalog koni Baborówko Horse Sale Show

 

 

 

 

fot. M&R Photo/materiały prasowe BHSS, tekst i opracowanie equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Ametyst M

Artcassal A-Z

Chacco Z

Chiquita

Donna Summer M

Erez M

Izolacja (Izolacja M)

Juga

Juwentus

King BH

Lord Vulkan

Lotos

November Rain

Primavera

Rabata

Red Hot Chili Pepper M

Summer M