WEG 2018: Star & Huck oficjalnymi maskotkami Światowych Igrzysk Jeździeckich

Data publikacji: 2018-05-17

 

Ośrodek Tryon Equestrian Centre, tegoroczny gospodarz Światowych Igrzysk Jeździeckich, pokazał światu dwa prześliczne koniki, które będą oficjalnymi maskotkami imprezy. Oto Star i Huck!

 

Miniaturowe konie powoli zdobywają serca fanów z całego świata. Star i Huck są nierozłącznym duetem, choć nie zawsze było tak radośnie i kolorowo – w 2016 r. zostały uratowane przez Peeps Foundation, organizację zajmującą się udzielaniem pomocy miniaturowym koniom oraz szukaniem im domów i kochających właścicieli. Nowymi opiekunami Stara i Hucka zostało małżeństwo, które na co dzień jest związane z firmą Tryon Equestrian Partners. Mark i Katherine Bellissimowie są tam partnerami zarządzającymi. 

Zwierzęta bardzo chętnie nawiązują kontakt z ludźmi, są przyjazne, otwarte i zawsze skore do zabawy. Tak Katherine opisuje niezwykły duet: „Cieszymy się, że nasi czworonożni członkowie rodziny mogą wziąć udział w WEG. Zabraliśmy ich na kilka wydarzeń tutaj i w Wellington na Florydzie – za każdy razem jestem pod wrażeniem tego, jak oni wzbudzają emocje w ludziach”.

 

Sama słodycz!
 

Stara i Hucka można obserwować na ich oficjalnym profilu na Instagramie (KLIK). Nie brak tam zdjęć, które przedstawiają ich życie codzienne, zabawne przebrania czy spotkania z wielbicielami.

 

Trochę wygłupów, trochę odpoczynku :)
 

 

Przypomnijmy, że tegoroczne Światowe Igrzyska Jeździeckie odbędą się w dniach 11-23 września w Tryon Equestrian Centre, zlokalizowanym w Mill Spring w Karolinie Północnej. Ta jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez jeździeckich gości tylko najlepszych zawodników, a wszystkie zawody są obserwowane przez fanów z całego świata. Wielbiciele Stara i Hucka będą mogli zakupić różnorodne pamiątki związane z tymi konikami (np. maskotki) – będzie to możliwe zarówno na miejscu, jak i online.  

  

 

 

fot. Instagram, tekst i opracowanie: equista.pl