WEG 2018: Brytyjczycy królami WKKW!

Data publikacji: 2018-09-18
Rosalind Canter (GBR) & Allstar B, fot. FEI/Liz Gregg

W poniedziałek (17 września) odbyła się ostatnia próba w ramach WKKW, a następnie wyłoniono zwycięzców indywidualnych i drużynowych. W tej dyscyplinie mogliśmy obserwować zmagania reprezentanta Polski – które miejsce zajął?

Medaliści indywidualni (od lewej): Padraig McCarthy (IRL), Rosalind Canter (GBR) i Ingrid Klimke (GER); fot. FEI/Christophe Tanire

To były 3 dni intensywnej rywalizacji! W konkursie indywidualnym zwyciężyła Rosalind Canter (GBR), która została gwiazdą WKKW na FEI World Equestrian Games! Owacje i gratulacje nie miały końca, a Brytyjka cały czas promiennie się uśmiechała! Złota medalistka wystartowała z 13-letnim ogierem Allstar B (Ephebe For Ever – Narenca B/Ekstein) – wystarczy spojrzeć na wynik tej pary (24.6), by wiedzieć, że inni zawodnicy zostali daleko w tyle. 2. miejsce wywalczyli Padraig McCarthy (IRL) i 13-letni wałach Mr Chunky (Jumbo – Avin Fun Bar/Sergeant Drummer) – występ tego duetu cechował się ogromną pewnością siebie. Na 3. miejscu uplasowali się legendarna Ingrid Klimke (GER) & 14-letni wałach SAP Hale Bob OLD (Helikon – Goldige/Noble Champion). Poniżej można zobaczyć wyniki:

Rosalind Canter (z przodu) – podwójna Złota Medalistka, fot. FEI/Liz Gregg

Brytyjczycy sięgnęli po złoto również w konkursie drużynowym – oznacza to, że Rosalind Canter powróci z WEG z aż dwoma złotymi medalami! 2. miejsce przypadło Irlandii, a 3. Francji, przy czym ci ostatni nie kryli rozczarowania takim zakończeniem zawodów – liczyli na więcej, ale ostatecznie musieli pogodzić się ze zdobyciem brązowego medalu.